Čtvrtek 25.5. odpoledne patřil dobrovolníkům, kteří měli možnost zúčastnit se přednášky na téma Kriminalita páchaná na seniorech. Potěšilo nás, že i přestože se hrál důležitý hokejový zápas, dobrovolníci a spřátelené osoby z organizací, se kterými spolupracujeme, dorazili a mohli jsme v přednáškovém sále Knihovny Třinec prožít chvíle nabité zajímavými informacemi doplněnými reálnými případy z praxe.

S problematikou nás nemohla seznámit povolanější osoba než paní nprap.Bc. Vladimíra Faferková z oddělení prevence Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Přítomným poradila, jak se vyvarovat současným hrozbám, a to zejména nelegálním praktikám na internetu a jiným rafinovaným podvodům. Také hovořila o násilí, které je pácháno přímo na osobách (loupeže, krádeže) a o majetkové trestné činnosti.

Kriminalita je v dnešní době velmi aktuální, a proto není na škodu neustále si připomínat, jak se vyhnout rizikům a jak být nápomocný někomu, kdo tento problém řeší. Zvlášť zranitelní jsou právě senioři, se kterými se naši dobrovolníci potkávají a věříme, že informace, které se dověděli jim budou k užitku.

Děkujeme knihovně za propůjčení reprezentativních prostor k přednášce, Policii ČR za možnost využít preventivních programů a Magistrátu města Třince, že podporuje naše dobrovolnické aktivity směrem k seniorům, ale také při péči o naše dobrovolníky.

Eva Miškejová
koordinátorka dobrovolníků pro Třinec a okolí