Neočekávané dodatečné administrativní požadavky na hranicích zbrzdily kamion s potravinovou pomocí. Ten tak musel 2 týdny čekat v mezihraničním prostoru. Vše se podařilo zajistit, a tak mohl kamion v pátek 17. dubna 2015 přejet ukrajinské hranice a zamířit do Mukačeva.

Přestože humanitární pomoc doprovázely všechny potřebné dokumenty a potvrzení, na hranicích vyvstaly nové požadavky na dodání dalších potvrzení, což se podařilo vyřídit během 14ti dnů. Během této doby se náklad přeložil na jiný kamion, a ten po několika dnech čekání zamířil do Mukačeva. Humanitární sbírku převzala místní organizace Dorkas, nyní jsou bedny s potravinovou pomocí uloženy ve skladu.  V současné době se vyřizují deklarační listiny, probíhá povinný rozbor potravin. Čeká se na vyjádření krajské hygienické stanice v Užhorodu, poté může být potravinová pomoc distribuována jednotlivých rodinám v Mukačevu.

Již začátkem dubna se do mukačevské školy dovezly „vzorky“ prvních beden s potravinami a také tisíce energetických tyčinek, které sponzorsky poskytla společnost Lifefood. Celkem darovala naší humanitární organizaci přes 20.000 těchto vynikajících tyčinek – DĚKUJEME! Radost v dětských očích z této pomoci byla jedinečná! 🙂