Pomáhat je hřejivý pocit být užitečný, někoho potěšit a moci vzpomínat i na něco mimořádného. Jsem ráda, že to bylo pro mne od malička samozřejmostí.

Některá setkání s lidmi, kterými jsem pomohla, mě vnitřně obohatila i poučila. Čas utíkal a mně roků přibývalo. Jednoho dne se mi dostal do rukou nečekaně letáček „ADRY“ vyzývající k pomoci lidem osamělým i nemocným. Trvalo mi to jen krátce a rozhodla jsem se s těmito lidmi se setkávat a snažit se jim život zpříjemnit.

Jsem velmi ráda, že dnes mohu chodit mezi babičky a dědečky do Domova důchodců ve Frýdlantu. Prožíváme spolu zábavná odpoledne u klavíru. Společně si zazpíváme, ale připomeneme si něco z naší historie, něco z přírody a přidám i nějaký zajímavý životní příběh. Naše setkání jsou vždy pravidelná, a tak se na sebe těšíme a jsem taková větší rodina a cítíme pocit upřímného vztahu.

Také zaměstnanci zařízení jsou vstřícní, a atak vzájemné vztahy jsou výborné. To vše pak přispívá k dobrému prostředí a vzájemné spokojenosti. Jistě na to budu vždy ráda jednou vzpomínat. Snad i vy najdete čas a chuť pomáhat těm, kteří na vaši pomoc, pochopení a lásku čekají.

Pokud se tak rozhodnete, určitě nebudete litovat. Vždyť každý z nás možná bude jednou v životě také pomoc druhých potřebovat.

Miluše Sedláčková 85 let

Dobrovolnice v Domově pro seniory – Středisko sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí