Jednou jeden moudrý muž řekl, že podzim je období, při kterém příroda hraje barevnou symfonii. A je to tak.  Podzimní čas většinou bývá časem zklidnění, zastavení se a bilancování … u nás je to čas supervizí. A ty k tomu všemu prostě patří. 

Na konci října proběhlo setkání dobrovolníků ve Středisku sociálních služeb – v Domově pro seniory ve Frýdlantu nad Ostravicí. Naši „nositelé dobra“, jak jim s láskou říkáme, zde v Domově se zvláštním režimem navštěvují klienty se specifickými potřebami. Jejich přítomnost sama o sobě působí jako balzám na duši. O tom ví své naše milá spolupracovnice paní Švarcová, která v dobrovolnickém programu ADRA působí od samého začátku jako kontaktní osoba necelých 10 let. 

Měli jsme velkou radost, když jsme od našich dobrovolníků slyšeli, jak se uživatelé cítí šťastně, když jim věnují svůj čas a soustředěnou pozornost. A jak je to obohacující pro obě strany. 

Nastal nejen čas supervizí, ale i změn. Naše koordinátorka Alice udělala úžasný kus práce a zanechala nesmazatelnou stopu v srdcích jak dobrovolníků, tak i klientů. Všichni z přítomných využili supervizi také k osobnímu poděkování a rozloučení se s nastávající maminkou a od srdce jí popřáli hodně zdraví pro všechny a krásný čas mateřství. Všichni věříme, že se naše milá koordinátorka zde po mateřské dovolené opět vrátí a bude svým úsměvem opět těšit své „staré“ známé! 

Chceme se také připojit k zástupu gratulantů a naší milé kolegyni Ali přejeme mnoho radostných, šťastných a láskyplných dnů se svoji čerstvě založenou rodinou. Miminku přejeme bezproblémovou cestu na svět a všem dohromady přejeme hodně štěstí a zdraví. 

Občas někdo z našeho týmu odchází a jiný se zase připojuje, ale jsme hrdí na to, že můžeme bez přestání zprostředkovávat dobrovolnickou činnost již více než 15 let.

Pokud budete chtít věnovat svůj čas (hodinku či dvě týdně) někomu potřebnému, můžete nás kontaktovat telefonicky na čísle: 739 320 717 nebo na e-mailovou adresu irena.blablova@adra.cz. Pokud upřednostňujete osobní kontakt, můžete nás navštívit první středu v měsíci od 15 – 17 hodin na adrese Radniční 1242 ve Frýdku-Místku.

Těšíme se na Vás! 

Za kolektiv Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku

Leona Sroková

Koordinátor dobrovolníků