Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek v druhé polovině roku 2017 navázalo užší spolupráci s Hypermarketem TESCO Frýdek-Místek na Příborské ulici. Kromě toho, že již řadu let máme zde umístěnou pokladničku, tak se zrodila myšlenka realizovat sbírky věcí přímo v Hypermarketu Tesco Frýdek-Místek na Příborské ulici. Lidé z Frýdku-Místku a okolí mohou donést použité věci do našich charitativních obchůdků, které jsou na ulicích: Radniční, Hlavní, Slezská, 1. Máje, či je vhodit do kontejnerů, které jsou rozmístěny místech viz. odkaz: https://www.adra.cz/dobrovolnictvi/frydekmistek/charitativni-obchody/frydek–mistek

Mnozí lidé však nemusí mít cestu kolem výše uvedených sběrných míst, a tak přišel nápad, že jim umožníme spojit svůj nákup s pomocí druhým. Doposud v Hypermarketu TESCO na Příborské ulici proběhly čtyři sbírky všeličehos :-). Sbíraly se hračky, trička, obuv, ponožky, rukavice, čepice, utěrky a ručníky. Poslední byla sbírka drogistických věcí. Hypermarket TESCO Frýdek-Místek nám také daruje drobné pochutiny (čaje, jednorázové kávičky, sladkosti, atd.), které mají čerstvě prošlou minimální trvanlivost. Dané věci putují do sociálního šatníku, kde je předáváme lidem v hmotné nouzi a lidem bez domova.

Také nám Hypermarket TESCO Frýdek-Místek věnoval ingredience na bagety, ovoce a müsli tyčinky pro dobrovolníky, kteří nám pomáhali se sbírkou na Sweetsen Festu.

Již nějakou dobu je umístěn kontejner na oblečení na parkovišti téměř hned u vchodu do TESCA.

Hypermarket TESCO Frýdek-Místek je také velmi vstřícný při propagaci akcí, kterých se účastníme, a samozřejmě společných sbírek.

DĚKUJEME moc Hypermarketu TESCO Frýdek-Místek za spolupráci! Velice také děkujeme paní Veronice Zrunové, která zastřešuje komunikaci s naším centrem, a pracovnicím na informacích, které zdobí „sbírkové“ košíky, a zastřešují komunikačně sbírku během jejího konání.

Ing. Hana Kudrnová

Public Relations a fundraising