„Už zase pondělí a maminka mě a mým sourozencům připravuje zdravou snídani. Ty její zdravé snídaně jsem nikdy v lásce neměl.  Beru aktovku a utíkám oknem ven a mířím do školy. Jsem rád, že mě nenačapala a že jsem nemusel jíst snídani,“ přemýšlí Standa. Uběhlo pár let a Standa si zdravou stravu nemůže vynachválit. Zejména tu, co mu vaří jeho manželka Vlasta. Ale i on je zdatným kuchtíkem. To jeho grilované maso fakt nemá konkurenci!

Rád tráví čas na zahradě a nejraději má, když se po trávníku prohánějí jeho 3 vnoučata. Nevadí mu, že za nimi musí běhat, protože má výbornou kondičku. Ještě aby ne, když chodí pravidelně hrát badminton, běhá a jezdí na kole.

Standa vždy měl rád svou práci. Pracoval v grafickém studiu a dohlížel na to, aby vše probíhalo v pořádku. U nás v ADRA pracuje jako vedoucí. Je až neuvěřitelné, co všechno zvládne. Zabezpečuje metodické vedení všech pracovníků, hodnotí plnění plánů a cílů na pracovišti a hledá možnosti rozvoje. Deleguje a zadává úkoly, zajišťuje profesní vzdělávání podřízených pracovníků, podílí se na sestavení rozpočtů a plánu hospodaření pracoviště, propaguje dobrovolnictví, komunikuje s médii a koordinuje propagační kampaně. Přednáší a lektoruje, koordinuje a účastní se slavnostních večerů s oceňováním dobrovolníků. Prostě takový (ne)obyčejný vedoucí.

Takový byl příběh první, příběh vedoucího Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku. Máte na něj otázku, dotaz? Stačí zavolat na 605 283 993 nebo napsat e-mail na stanislav.stanek@adra.cz.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Bc. Gabriela Slívová

projektový pracovník, koordinátor dobrovolníků