Jednou Matka Tereza řekla velmi inspirativní slova… „neměli bychom si namlouvat, že musíme činit obrovské věci. Stačí malé, ale s obrovskou láskou.“ Myslím, že tato slova přesně vyjadřují naše pocity ze společně prožitého týdne s dětmi s autismem. Jsme si vědomi, že to nebyla žádná „obrovská věc“, ale jsme si jisti, že všichni, kteří se na realizaci tohoto příměstského tábora podíleli, to konali s velkou láskou ?.

Ve dnech 18.7. až 21.7. se nám díky finanční podpoře města Frýdek-Místek a firmy Brose CZ spol. s.r.o., podařilo zorganizovat již druhý příměstský tábor. Tento tábor byl vyvrcholením naší celoroční práce s dětmi, s nimiž se setkáváme v rámci sportovního a výtvarného kroužku. Naší základnou se již tradičně stal krásný prostor Faunaparku, odkud jsme vyráželi nejen na vycházky, ale i na delší výlety. Program všech táborových dní byl opět velmi pestrý, hned v tom úvodním jsme si pod vedením naší kamarádky Mgr. Lenky Břenkové užili ve stodole skvělé „muzikohraní“. V rámci prvního autobusového výletu jsme se vydali do obory na Bílé, na druhý výlet jsme vyrazili na Hukvaldy. Poslední táborový den jsme pak zakončili slavnostním předáním krásných cen.

Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravě podíleli. Organizačnímu týmu, vedoucím, ale hlavně našim milým dobrovolníkům, bez kterých by to nešlo ?. Děkujeme také Tesco Frýdek-Místek za potravinový dar,  Mc Donalds Frýdek Místek za skvělý oběd, Pizza & Grill – Adria z Frýdlantu nad Ostravicí za 16 pizz i s dovozem a České spořitelně za klobouky pro děti, které v tom slunečném počasí přišly velmi vhod. Odměnou pro všechny pak byly nejen rozzářené oči našich dětí s autismem, ale i slovně projevená vděčnost jejich rodičů.

Příměstský tábor 2022 skončil… ať žije příměstský tábor 2023 ?

Za DC ADRA Frýdek-Místek

Petr Adamus