V pátek odpoledne se společenskou místností domova 4 rozlila vůně kávy, frgálů a nesl se šum hovoru a zpěvu.

„Chtěla jsem si dobrovolnictví zkusit, abych věděla, jestli to zvládnu a vůbec, jaké to je“, říká mladinká studentka z Ostravy Klárka.

„A je to moc prima si se staršími lidmi povídat, nic na tom není“, dodává její kamarádka Terezka. Obě se přihlásily v rámci Dnů dobrovolnictví na akci v domově pro seniory nazvanou Mobilní kavárna. K oběma studentkám si připojili ještě další tři dobrovolníci, kolegové z firmy Ferrit: Petra, Bára a Radim. I oni si řekli, že bude fajn přispět k těmto dnům skutkem. A že jim to všem šlo. Jedna radost.

U kávy a nějaké té sladké dobroty se hezky povídalo, vzpomínalo, zasmálo i zazpívalo. „A vlastně stačí tak málo, prostě jen lidsky být a usmát se. Máme z toho dobrý pocit“, svěřují se dobrovolníci a ptají se, kdy půjdeme zase. A to mně těší. Tak jen více takových lidí, kteří rádi rozdávají radost.

U nás v dobrovolnickém centru mají všichni dveře otevřené. Stačí napsat na dobrovolník@adra.cz nebo se ozvat na tel: 739 320 717 a můžete se do dobrovolnictví zapojit. Dlouhodobě nebo i jen jednorázově.

Irena Blablová, koordinátor dobrovolníků FM