Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek vede dobrovolnické programy v městech Nový Jičín, Kopřivnice, Frenštát pod Radhoštěm, Studénka, Příbor, Pržno, Frýdlant nad Ostravicí, Ostravice, Frýdek-Místek, Třinec, Jablunkov a nově i Kroměříži.

Kroměříž je dalším městem, kde dobrovolnické centrum nabízí možnost dobrovolnické služby v partnerských zařízeních (domovy pro seniory, domov pro osoby se zdravotním postižením).  Píle koordinátorek dobrovolníků přinesla své ovoce, do konce září se přihlásilo 34 zájemců o dobrovolnickou činnost!

Dobrovolníkem se však nemůže stát každý, správná motivace pro dobrovolnou mezilidskou činnost je tím, co mají všichni dobrovolníci ADRA společné. Na první vstupní vzdělávání, které proběhlo 4. října 2018, přišlo 21 zájemců. Všichni absolvovali vstupní vzdělávání úspěšně. Po školení už noví dobrovolníci vědí, jaká jsou jejich práva a povinnosti, a jsou připraveni naplnit poslání ADRY – pomáhat lidem v jejich osamění. Město Kroměříž má tak od října první dobrovolníky ADRA, kterými se stali studenti střední zdravotní školy, gymnázia, ale i pracující lidé středního věku.

Velice nás těší, že Sociální služby města Kroměříže projevily velký zájem o dobrovolnictví. Noví dobrovolníci již od října docházejí do Domova pro seniory U Kašny, Domova pro seniory U Moravy a Domova pro osoby zdravotně postižené Barborka. Děkujeme zaměstnancům partnerských zařízení i ředitelce Sociálních služeb města Kroměříže za jejich vstřícnost.

Také vy se k nám můžete přidat, staňte se dobrovolníkem ADRA, člověkem, který věnuje svůj volný čas ve prospěch druhých.  Zpříjemněte svou přítomností život osamělým seniorům, osobám se zdravotním postižením, pomáhejte v našem Charitativním obchůdku ADRA.

Chcete-li se o dobrovolnictví vědět více, volejte nebo pište Daně Trubenové, koordinátorce dobrovolníků pro Kroměříž, tel. 605 876 755, email: dana.trubenova@adra.cz

Děkujeme, že pomáháte s námi.

 

Ing. Dana Trubenová

koordinátor dobrovolníků Kroměříž