Města Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Nový Jičín a Třinec ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Adra Frýdek-Místek připravily podmínky pro poskytnutí pomoci lidem v karanténě, kteří budou mít problém zajistit si potřebné nákupy či vyzvednutí léků.

Služba je určena občanům, kteří žijí osaměle, zejména seniorům nebo osobám se zdravotním omezením, které se ocitnou v karanténě anebo je v karanténě rodina, která jinak nakupování těmto lidem zajišťuje, s tím, že tito lidé nesmí čerpat terénní sociální službu, u které je možné rozšířit její rozsah o nakupování.

V praxi má vše fungovat tak, že lidé zavolají na kontaktní telefon odboru sociálních služeb, prověří se jejich situace a po zjištění potřebnosti bude zprostředkován kontakt s pracovníky Adry, kteří zajistí nákup základních potravin nebo hygienických potřeb a léků. Nákup je omezen částkou pět set korun a služba je využitelná maximálně jednou týdně, v pracovních dnech, po dobu nařízené karantény. Dobrovolníci vše vyřeší bez přímého kontaktu do 24 hodin od telefonátu.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Stanislav Staněk

vedoucí dobrovolnického centra