První pololetí tohoto roku bylo velice náročné. Ještě jsme neodložili roušky a už naše dobrovolnická centra řešila povodně. Když dopadají sluneční paprsky přes okenní tabuli na náš stůl, sotva si vzpomeneme, že měl někdo trápení s nezkrotným živlem. Zapomínáme, že voda opadne, ale s následky se člověk vždy pere delší dobu.

Napadlo Vás, co po takové velké vodě následuje?

Musí se odstranit nánosy bláta, nečistot, ale také podlahové krytiny. Musí se také vynést nábytek a zajistit důkladné provětrávání. Vše co vezmete do ruky a je to ještě použitelné se musí omýt vodou s roztokem desinfekčních přísad. Do toho všeho se stále kontrolujete, zda nedochází k rozvoji povrchových plísní nebo dřevokazných hub. Zatím co se nyní lidé rozjedou do všech koutů naší vlasti k zasloužené dovolené, je dost lidí, kteří mají díky vodě program na celé prázdniny předem daný.

Odkaz na celý článek o povodních:

https://www.adra.cz/novinky/id/povodne-na-unicovsku-adra-a-dalsi-nevladni-organizace-vycisti-pres-300-studen-a-prispeji-nejohrozenejsim?fbclid=IwAR11b8BG1RC5joDqreWKnBNssrrfeTufJkhWFPzadaKY9P75k_QGKOuNawk

Je mnoho lidí, kteří si myslí, že pomáhat můžou jen statní muži, kteří by vynášeli nábytek ze zatopených budov. Opak je pravda. Jsme rádi, že se na nás obracejí dobré duše, které v takové situaci nabízejí svoji skromnou pomoc. Velkým povzbuzení jsou nám například paní Lea Pajurková Duží společně se svoji sestrou Darjou Blahutovou. Naše frýdecké drobné podnikatelky například pomáhají tím, co mají. Tyto milé dámy myslely na rodiny v povodňové oblasti a věnovaly své výrobky – bavlněné pytlíky s vnitřní textilní membránou, které zabraňují tvorbě plísním.

Vidíte, pomáhat může opravdu každý a svým vlastním způsobem!

Odkaz na různé formy pomoci:

https://www.adra.cz/dobrovolnictvi/frydekmistek/pomahejte-s-nami

Je vždy krásné, když při pomoci je radost na obou stranách. A v tomto případě tomu tak opravdu je!

Děkujeme všem, kteří se rozhodli pomáhat. Vaši podpory si velice vážíme!

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Leona Sroková

Fundraiser, koordinátor dobrovolníků