Na náměstí Svobody byla od čtvrtka 28.3. do soboty 31.3. fůra lidí. Hudba se linula po celém náměstí. Byla to moc pěkná akce. Kultura F≈M to vše moc pěkně připravila.

Na našem stánku byli převážně Gabka S. a Pavel M. Naproti našeho stánku jsme měli provizorní dílničky pro děti, kde se o děti staraly buď Alice či Hanka. Štěstíčka mizela rychle a balíčky s hračkami také. Gabka musela každé ráno nabalit nová štěstíčka, neb se každý daný den téměř všechny vyprodala. Navíc si na stánku mohli lidé koupit živý, nefalšovaný JALOVEC jak na šmigrust, či je do vázy. Jalovec darovala paní Janíková z Bašky, neboť daný jalovec se pod tíhou těžkého sněhu nalomil. Paní Janíkové moc děkujeme. Lidé si tak mohli udělat pravé české VELIKONOCE, které by se bez živého jalovce neměly obejít.

Na fotkách můžete vidět, co tvořily děti v naší provizorní dílničce. Také je zde důkaz, že štěstíčka se velice dobře prodávala. Dokonce Gabka a Pavel v sobotu některá štěstíčka balili přímo na stánku, když všechna štěstíčka byla vyprodána. Z jejich rukou vyšla i velikonoční štěstíčka. Na jedné z fotek také můžete vidět dva naše dobrovolníky ze Studentského dobrovolnického klubu. Bohužel jsou zezadu, když jsem jim řekla, ať se otočí, a že je vyfotím – v cukuletu byli pryč. Co se týká našeho stánku, tak v sobotu byla zde jedna novinka. Pavel přivezl pěkný stojan na prkýnka a obracečky.., které dozdobují lidé z chráněné dílny, kterou pod sebou má organizace Házíme lano, z.s.

Děkujeme všem, kteří nás navštívili a také těm, kteří si u nás dokonce i něco koupili, neboť tím podpořili DOBROVOLNICTVÍ NA FRÝDECKO-MÍSTECKU i chráněnou dílnu.

HK