Jednou Matka Tereza řekla velmi inspirativní slova.. „to, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.“ Máme za to, že tato slova přesně vyjadřují náš společně prožitý týden s dětmi s autismem. Možná to byla „kapka“, ale jsme si jisti, že by chyběla ?.

Od 12.7. do 16.7. se nám díky finanční podpoře města Frýdek-Místek, nadačního fondu Hyundai a Zásilkovna s.r.o., podařilo zorganizovat historicky první příměstský tábor. Bylo to vyvrcholení naší celoroční práce s dětmi, s nimiž se setkáváme v rámci sportovního a výtvarného kroužku. Program všech táborových dní byl velmi pestrý, což si naše děti i dobrovolníci velmi užívali. Nosná témata byla dvě „Cesta do pravěku“ a „Indiánská vesnice“. Naší základnou byl krásný prostor Faunaparku, ale vyráželi jsme i na výpravy. V rámci prvního výletu jsme prozkoumali přehradu na Bašce, druhý výlet jsme vyrazili na Sepetnou. Poslední táborový den jsme zakončili slavnostním předáním krásných cen a samozřejmě táborákem s opékáním čehokoliv.

Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravě podíleli. Organizačnímu týmu, vedoucím, ale hlavně našim milým dobrovolníkům, bez kterých by to nešlo ?. Děkujeme také Kaufland Frýdek-Místek za potravinový dar a Pizza & Grill – Adria z Frýdlantu nad Ostravicí za 20 pizz i s dovozem. Odměnou pro všechny pak byly nejen rozzářené oči dětí s autismem, ale i slovně projevená vděčnost jejich rodičů. Už teď se s dětmi těšíme na další ročník…

Za DC ADRA Frýdek-Místek

Petr Adamus