I v době letních dovolených a prázdnin naši dobrovolníci nezahálejí. Vyrážím pracovně do ulic Nového Jičína a v dálce najednou zahlédnu dvojičku sympatických dam. Nelze si jich nevšimnout. Jednak proto, že jedna z nich drží bílou slepeckou hůl, ale i proto, že z nich srší smích, úsměv, energie… Prostě naprostá pohoda. A najednou si uvědomuji: „Vždyť je to naše dobrovolnice!“.

Paní Věra se zapojila do dobrovolnického programu „Domácností seniorů v Novém Jičíně“ na počátku května. Během krátké chvíle se podařilo najít vhodného seniora, u kterého by mohla působit. Vše klaplo tzv. na jedničku a dvojička funguje moc hezky. Slovy paní Věry: „ Od první schůzky jsem věděla, že si s paní budeme rozumět“. Jsem moc ráda, že si ženy „padly do noty“.

Paní Věra je slepé seniorce velkou oporou např. při procházce, doprovodu k lékaři či menšímu nákupu. A když zrovna prší, popovídají si u dobré kávy. Za celé Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek děkuji městu Nový Jičín za finanční podporu dobrovolnického programu „Dobrovolníci v domácnostech seniorů“, protože jde vidět na vlastní oči, že to má SMYSL.

 

Adéla Výskalová

Koordinátorka NJ, Frenštát p. Radhoštěm, Kopřivnice, Příbor, Studénka

+420 734 645 927

adela.vyskalova@adra.cz