Rok 2020 se mohl zdát magický svým datem, průlomovým, plným předsevzetí a plánů. Byl jiný, než jsme, kdo chtěl. Najednou je to jiné, když někomu přejete k narozeninám a říkáte to klasické „štěstí, zdraví a lásku“. Málokdo zůstává netečným při, i kdyby jen rychlém přečtení, výpovědi o směnách zdravotních sestřiček, lékařů, sanitářek či dobrovolníků na covidových oddělení nemocnic.

Dne 14. února někteří slaví svátek všech zamilovaných, Den svatého Valentýna. Kdyby nebyly obchody zavřené, jistě by nás všechny o tom již dávno ujistila výzdoba v obchodech. Srdce, růže, červená a růžová barva, možná i čokoládové pralinky jsou pro mnohé symboly valentýnského, ale i našeho českého májového svátku zamilovaných.

Co však bude symbolem této covidové doby? Pro někoho možná roušky, desinfekce, 2 metry odstup, home office a distanční výuka. Symbolem této doby, tohoto období může být i solidarita, pomoc, úcta a pokora k lidem, k životu samotnému. Možná, že se může zdát, že na předsevzetí je již pozdě, ale přesto, možná si jen vzájemně přejme a snažme se být tou nejlepší verzí sama sebe. Buďme k sobě upřímní a přiznejme si své chyby. Život jsou neustálé změny. Ať jsou nejen na Valentýna vaše změny plné lásky a úcty k sobě i k druhým.