Každé malé dítě ví, že na Štědrý večer navštěvuje všechny domácnosti Ježíšek, který nechává pod stromečkem dárky. Také ví, že musí trpělivě čekat a jíst smaženého kapra, a teprve po zazvonění zvonečku je možno vydat se ke stromečku a dárky si rozbalit. Vánoce nás provázejí celým životem – jako děti píšeme dopisy Ježíškovi a jako dospělí se ta přání z dopisů snažíme splnit.

Bez dárků si však Vánoce asi nikdo neumí ani představit. Bohužel, ne všichni mají to štěstí, aby pod vánočním stromečkem objevili alespoň jeden dáreček. Jsou to lidé, kteří jsou velmi osamocení, žijí ve své domácnosti a již nemají rodinu, která by je navštěvovala. Jsou to také lidé, kteří žijí třeba v domovech pro seniory, ale rodina z jakéhokoliv důvodu neplní svou funkci a seniora nenavštěvuje. Právě těmto lidem, bychom chtěli udělat radost a nachystat jim pod stromeček malé překvapení.

Naším přáním je, aby i oni alespoň na chvíli zapomněli na svoje každodenní starosti a prožili i díky nám opravdové Vánoce se vším, co k nim patří. Zapojte se i vy do akce s názvem „Dárek pro druhé“ a věnujte jakýkoliv dáreček (keramiku, kosmetiku, knihu, čaj, sušenku, ponožky…), který udělá opuštěným seniorům radost. Dárky můžete nosit od 13. 11. do 13. 12. do Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek, Radniční 1242 v čase od 9:00 do 16:00, v pátek do 14 hodin.

Všechny dárky pak předáme osamělým seniorům, kteří i díky vám mohou mít krásné Vánoce.

Za Dobrovolnické centrum ADRA

Bc. Gabriela Slívová

Koordinátor dobrovolníků