Ano, je to tak. První várka dárečků začátkem příštího týdne poputuje do zařízení sociálních služeb a zdravotnického zařízení, kam docházejí naši dobrovolníci. Během roku se o naše dobrovolníky starají tzv. kontaktní osoby, tj. pracovnice daného zařízení, které vytipovávají osamělé klienty, kteří by byli vděčni za návštěvu dobrovolníka.

Kontaktní osoby v zařízeních nám opět pomohly, tentokrát s vytipováním osamělých klientů, kteří na Vánoce nebudou mít nikoho, kdo b si vzpomněl. A tak se u nás v dobrovolnickém centru chystalo a balilo. První balíčky jsou zkontrolované a zkompletované. Těšíme se, až je předáme v Nemocnici ve Frýdku-Místku, v Domově Přístav Frýdek-Místek, v Domově pro seniory Frýdek-Místek, v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek, vytipovaným samoživitelkám docházejícím do Sociálního šatníku ADRA či seniorům a osobám se zdravotním postižením v domácnostech.

Moc děkujeme všem, kteří jste se do akce „Dárek pro druhé“ zapojili. Zde najdete jen malý výčet krásných dárků, které jste zakoupili a darovali druhým.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Bc. Gabriela Slívová

koordinátor dobrovolníků a projektový pracovník