Být dobrovolníkem znamená věnovat část svého volného času potřebným lidem, bez své potřeby získat za to nějakou výhodu či odměnu, ale jednoduše proto, že mi daná činnost přináší radost a uspokojení na duši. Vůbec nevadí, pokud není ve vašich časových možnostech docházet 1x týdně. Máme dobrovolnické aktivity, které probíhají pouze 1x za měsíc!

Upřímné přání dobrých vztahů pro sebe i pro druhé je to, co je pro vaše rozhodnutí, stát se dobrovolníkem, opravdu důležité. A tak udělejte radost sobě i druhým. Hledáme dobrovolníky, kteří rádi hrají na hudební nástroj, chodí na procházky, povídají si, rádi by někomu předčítali, rádi by s někým hráli karty, …

A jaký je příběh našich dobrovolníků? Například paní Miluše chodí 1x za měsíc do domova pro seniory ve Středisku sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí a dělá skupinové aktivity pro klienty domova. Proč to dělá? Protože jí to dělá šťastnou. Váží si toho, že jí klienti domova dávají najevo, že se na ni těší a chtějí, aby je navštěvovala. Dobrovolnice, ač sama vysokého věku, žena velice vzdělaná a zkušená, rozhodla se svou přítomností potěšit druhé, nenechávat si své znalosti, dovednosti a milou povahu jen pro své nejbližší.

Zažijte to i vy. Staňte se dobrovolníkem.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Alice Šavrdová

Vedoucí sociálních šatníků

Koordinátor dobrovolníků