Zábavné týmové soutěžení, kde se děti ve třech blocích mohly dozvědět mnoho o dobrovolnictví, recyklaci, znovupoužívání i o pomoci v zahraničí, připravila ADRA v rámci nabídky letního programu Prázdniny ve městě. 

V sadech Bedřicha Smetany Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek dětem umožnilo vyzkoušet si pomáhat druhým, či jaké to je, když má člověk určitý handicap.

Za jednotlivé aktivity, které absolvovaly, nakonec získaly patřičnou odměnu. To už byly obohaceny i o spoustu informací o činnosti a poslání této humanitární organizace, poskytující pomoc v nouzi, od Ukrajiny po Keňu. Třeba o Keni se dozvěděly, že se jedná o velmi chudobnou zemi, kde většinou děti nemohou jít k lékaři, když se jim něco přihodí nebo onemocní. ADRA zde podporuje zdravotní středisko, které je v oblasti Nyamira jediným zařízením nabízejícím základní zdravotní péči pro zhruba 200 tisíc lidí z velmi širokého okolí. V posledních letech se podařilo pořídit pro naše podmínky tak samozřejmé věci jako rentgen nebo sanitní vůz.

Prostřednictvím ilustračních obrázků si děti lépe představily, s čím se potýkají lidé v jednotlivých zemích, kde ADRA pomáhá. Celkově ukázaly, že pomáhat jim není cizí, byly velmi empatické a naučily se, jak mohou být prospěšní pro druhé, kteří se nemají tak dobře jako ony.

Moc děkujeme Středisku volného času Klíč za možnost prezentovat se na tak krásné akci Prázdniny ve městě.