Přijďte si zasportovat, pobavit se, strávit společně první sobotu v září u přehrady Olešná ve Frýdku-Místku. Spolek Japasport pořádá již příští sobotu 7. září charitativní běžecký a in-line závod 100+10 pro ADRU. Japasport pořádá in-line školu, půjčuje koloběžky, in-line brusle a další sportovní potřeby, je bruslařskou speciálkou.

Samotná registrace do běžeckého závodu jednotlivců na 10km a štafetového in-line závodu dvojic na 100km je možná již teď prostřednictvím webové stránky www.100proadru.cz nebo v den závodu od 7:00 hodin. Během dopoledne proběhne také dětský závod na 500 metrů a závod určený pro větší děti na 1 okruh kolem přehrady Olešná.

Závody pro dospělé jsou navrženy tak, aby 100 Kč z každého startovného šlo přímo na dobrovolnické programy u seniorů vedené Dobrovolnickým centrem ADRA Frýdek-Místek, konkrétně na program „Dobrovolníci v domácnostech seniorů“. Stále je mezi námi mnoho seniorů, kteří se ocitli částečně, nebo úplně opuštěni. Nemají nikoho, kdo by si s nimi popovídal či zašel na procházku. Tohle se snaží frýdecko-místecké dobrovolnické centrum změnit.

ADRA vede dobrovolnické programy pro seniory tak, aby nabízela smysluplnou aktivitu pro lidi ochotné pomáhat druhým a zároveň podpořila seniory v domácnostech natolik, aby se osmělily a chtěli se seznámit s doposud pro ně neznámým člověkem – dobrovolníkem, společníkem pro trávení volného času.

Mnohdy stačí málo, ale někomu tím opravdu můžete změnit život. Přidejte se k nám! Přijďte si užít příjemný sportovní den a zároveň podpořit dobrou věc. Patronkou této akce je Kristýna Lišková, herečka, kterou můžete vidět například ve Slezském divadle v Opavě nebo v divadle Mír v Ostravě. Její půvabnou tvář však uvidíte i na samotném závodě u stánku ADRA s aktivitami pro děti (zdobení triček, zdobení vlasů, výroba pohledů pro seniory).

Těšíme se na Vás v sobotu 7. září u přehrady Olešná ve Frýdku-Místku.

Za tým pořadatele Japasport, z. s. a tým DC ADRA Frýdek-Místek

Bc. Alice Šavrdová

Koordinátor dobrovolníků