Společné výběhy v rámci ADRAběhu 2024 ve Frýdku-Místku i Kroměříži jsou za námi a my v dobrovolnickém centru máme velkou radost. Ptáte se proč? Protože jsme se opět sešli v hojném počtu a podpořili tak rozvoj dobrovolnictví.

Ve Frýdku-Místku vás běželo více než 60 a také letos jsme mezi vámi viděli známé tváře. Slavnostního startu se chopil pan ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek Mgr. Petr Kuchta a paní ředitelka Alzheimer Home Frýdek-Místek Mgr. Radomíra Havelková.

Děkujeme všem našim dobrovolníkům ze studentského klubu, kteří se pohybovali na trati dlouhé 4,8 km a 1 km, aby naši běžci, běžkyně a chodci a chodkyně nezabloudili. Přítomni byli také dobrovolníci zdravotníci, ale naštěstí jejich služeb nebylo potřeba. Na trasu 1 km se vydali také dobrovolníci s klienty Domova pro seniory ve Frýdku-Místku a také klienti ze zařízení Alzheimer Home v doprovodu zaměstnanců.

Ceny pro nejrychlejší v každé kategorii věnovali Kavárna Kavalo, Muzeum Beskyd, Elizebet, Knihkupectví Kapitola, Upraženo a OC Frýda. Děkujeme!

Po vyhlášení vítězů jsme ve Faunaparku rozdělali táborák a zájemci si mohli opéct nějakou dobrotu.

V Kroměříži vás bylo přes 20 a v příjemném prostředí Podzámecké zahrady jste běželi trasu 5 km nebo 1 km. Před výběhem proběhla krátká rozcvička, které se ujal vítěz minulého ročníku a nebylo pro nás překvapím, že své vítězství letos obhájil.

Děkujeme studentkám Střední zdravotnické školy v Kroměříži za zdravotní dozor a dobrovolníkům a dobrovolnicím a doprovod pro klienty Domova pro seniory U Kašny a Domova pro seniory U Moravy. Ti se společně vydali na trať 1 km a náležitě si to všichni užili.

ADRAběhu 2024 zdar! A za rok zase na startu..