Základní škola P. Bezruče dlouhodobě spolupracuje s Dobrovolnickým centrem ADRA při výchově dětí k dobrovolné mezilidské pomoci a šetrnému přístupu k přírodě skrze recyklaci a znovuvyužití oblečení, obuvi a hraček.

Po celý školní rok děti na 1. stupni soutěží ve sběru tzv. hadraček, papírových panenek, které obdrží po darování tašky plné použitého oblečení, hraček atd. do Charitativního obchůdku ADRA na Radniční ulici. Právě děti ze 3. B. byly v loňském školním roce ty nejúspěšnější, proto je hned na počátku nového školního roku čekala sladká odměna. Děti místo jedné učební hodiny měli zážitkovou lekci „Příběh čokolády“.

Děti měly možnost dozvědět se, že čokoláda pochází z plodů kakaovníku, jenž obsahuje kakaové boby, které ovšem nejsou vůbec sladké, jako oblíbená pochoutka, ale lehce kyselé.  Dále, že kakaovníky se pěstují např. v africkém státě Ghana, kde se mnohdy na sklízení plodů kakaovníku podílejí i děti. „S dětmi ze 3. B. jsme se shodli, že děti mají chodit do školy, nikoliv dělat takovou nebezpečnou práci, jakou je sklízení kakaovníkových plodů“, uvedla Alice Šavrdová, koordinátorka spolupráce s MŠ a ZŠ.

Vážíme si spolupráce s mateřskými a základními školami.

Děkujeme Vám, že pomáháte s námi.

Bc. Alice Šavrdová