Letošní Den Země se opravdu povedl. Během dne přicházely do areálu Sokolíku stovky dětí se svými pedagogy a u jednotlivých stánků plnily zajímavé úkoly. ADRA pro měla pro malé návštěvníky připraveny stanoviště k tématu pěstování, znovu-používání a recyklace bavlny. Nejmenší děti z mateřských školek se od dobrovolnic dozvěděly, že staré oblečení nepatří do obyčejné popelnice, ale je lépe přinášet ho do Adry, aby mohlo posloužit ještě někomu jinému.

Vyrobily si záložku s bavlněným obrázkem a pak si na vlastní oči prohlédly a osahaly řadu výrobků z recyklované bavlny. Dozvěděly se, že netkané textilie vyrobené z recyklovaného textilu se využívají při stavbě domů i cest, v zahradnictví, v čalounictví a při péči o domácí mazlíčky. 

Děti školou povinné si kromě výkladu o recyklaci bavlny mohly zasoutěžit. Na vlastní kůži si mohly prožít, jakou velkou ekologickou zátěží pro naši planetu Zemi je pěstování bavlny a vyrábění nového oblečení. Děti ve hře dostaly symboly syntetických hnojiv, pesticidů, insekticidů, defoliantů, umělého zavlažování, barviv a dalších chemických látek, které člověk při pěstování a zpracování bavlny produkuje a jimiž ubližuje přírodě. Uvědomily si, že pokud jsou lidé ochotni nosit „secondhandové“ oblečení, obrovským způsobem tím ulevují přírodě.

Těšíme se na Den Země příští rok, pokud budete moci, přijďte se podívat.