Odpočinek si každý z nás představuje jinak. Někdo si rád konečně pospí, někdo navštěvuje křesťanské společenství a někdo si vyrazí s rodinou za sportem. Tu poslední možnost jako formu relaxace volí celý kolektiv z JAPA sport z.s. a jejich přátelé.

Jak sami říkají, tomu co dělají, se věnují naplno, není to jen jejich práce, ale je to jejich život. Rozhodli se, že v dnešní převážně konzumní době, se budou věnovat podpoře sportovních aktivit jako je například in-line bruslení, lyžování či snowboarding.

Jelikož jsou nadšenci pro dobro, napadlo je své aktivity využít k podpoře něčeho tak prospěšného jako je dobrovolnická činnost u seniorů. Slovo dalo slovo a tak vedoucí Dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku-Místku Stanislav Staněk navázal spolupráci s týmem z JAPA sportu.

Letošní již 5. ročník 10+100 pro ADRU výrazně zkomplikovalo počasí a časomíra, se kterou byly problémy od prvního závodu. V odpoledních hodinách bylo firmou, která byla najatá a zodpovídala za měření času, oznámeno, že časomíra nefunguje a výsledky nejsou. Tak se stalo, že poprvé v historii pořádání tohoto charitativního závodu, se předčasně ukončil hlavní in-line závod bez vítěze.

Tam, kde člověk vidí jen jedno řešení, je jich tisíc.

Všichni závodníci se v dešti sešli pod plachtou hlavního stanu, jednohlasně projevili podporu organizátorům a odmítli navrácení zápisného. Tímto sportovním gestem se stal vítězem každý z nich!

Na podporu dobrovolnického programu „Dobrovolníci v domácnostech seniorů“ se podařilo vybrat částku přes 17 000 Kč!

Děkujeme všem, kteří ve sportu i v životě vyznávají styl FAIR PLAY!

Děkujeme JAPA sportu za jejich podporu!

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Leona Sroková

Fundraising, PR