Oddělení vzdělávání
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 44 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 73 [id_layout] => [title] => Oddělení vzdělávání [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => 1 [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => oddeleni-vzdelavani [urlfull] => oddeleni-vzdelavani [password] => [poradi] => 4 [hloubka] => 1 [left_node] => 924 [right_node] => 1157 [id_menu_vertical] => ) )
Oddělení vzdělávání
Main banner

ADRA > Oddělení vzdělávání

 

 

Hlavní donoři:

Logo České rozvojové agentury

 

 

 

Jsme členy

 

 

Podporujeme

 

  

Podporují nás

  

         

 

 

  

 

 

Oddělení vzdělávání

Novinky

10.07.2020
Světový den populace

Světový den populace slavíme již od devadesátých let a jeho význam zůstává stejný i dnes - zvýšit povědomí o populační situaci na Zemi a jejích dopadech. Lidí na Zemi neustále přibývá. Populační růst přináší mnohé výzvy, kterým lidstvo nikdy v minulosti čelit nemuselo. Poradíme si s nimi?

Číst dále

15.06.2020
Vzděláním dívek proti světové chudobě

Až 132 milionů dívek na světě nemá přístup ke vzdělání. Vzdělané dívky přitom přispívají k boji s chudobou, neboť častěji najdou práci, podílejí se na řešení problémů v komunitách a v neposlední řadě mají zdravější děti v počtu odpovídajícím jejich ekonomikcé situaci.

Číst dále

07.06.2020
Světový den potravinové bezpečnosti

Co je to potravinová bezpečnost? Podle závěru Světového potravinového summitu z roku 1996 je to stav, ve kterém „mají všichni lidé po celou dobu fyzický a ekonomický přístup k dostatečnému, bezpečnému a výživnému jídlu, které uspokojí jejich stravovací potřeby a preference potravin pro aktivní a zdravý život.“ Co se ale za touto formulí skrývá a s jakými problémy se lidé reálně setkávají?

Číst dále

18.05.2020
Mezinárodní den včel

Každý ví, že včely patří k velmi užitečným zvířatům – opylují rostliny a přispívají tak k jejich rozmnožování. Málokdo si ale umí představit, jak nenahraditelné včely opravdu jsou. Téměř třetina zemědělské produkce na zemi je ovlivněna procesem opylení. Podle zprávy Evropského parlamentu 78 % druhů volně rostoucích rostlin a 84 % druhů zemědělských plodin v Evropě závisí alespoň částečně na hmyzu, aby mohly vytvořit semena.

Číst dále

07.05.2020
Den matek

Je druhá květnová neděle, a jako každý rok slavíme Den matek. Pokud se chystáte sáhnout do regálu s čokoládou a osladit mámě život, máme pro Vás tip!

Číst dále

16.04.2020
Věnujete se ve výuce globální výchově? Zapojte se do programu Světová škola!

Koronavirus a nouzový stav nás obklopuje ze všech stran. Kromě nepříjemných omezení, emocí nám ale  ukazují i mnoho dobrého, co jako společnost umíme - řešit problémy, spolupracovat ap. Tyto důležité dovednosti i hodnoty podporujeme ve školách skrze dlouhodobý program Světová škola, jež se zaměřuje na globální propojenost světa. Tu nám aktuální situace demonstruje více, než je příjemné. Pro dnešní mládež však bude v budoucnu samozřejmostí.

Číst dále

03.04.2020
Online vzdělávací lekce

Kvůli uzavřeným školám a pandemii koronaviru čelí náš vzdělávací systém velké výzvě. Domácí výuka obnáší mnohá specifika a vyrovnat se s nimi je obtížné pro všechny zúčastněné – rodiče, žáky i pedagogy. Na oddělení vzdělávání jsme se rozhodli neházet...

Číst dále

20.03.2020
Samá voda! aneb Světový den vody

Bez vody není život. Za touto stokrát vyřčenou frází se ale skrývá možná více, než si myslíme. V našem prostředí není voda nijak zvlášť vzácná. Již fakt, že si můžeme dovolit splachovat toaletu několika litry pitné vody svědčí o tom, že se se závažnými problémy skutečně nepotýkáme. Bohužel ale tato skutečnost pro nás činí téměř nepředstavitelný fakt, že jinde ve světě je vody nedostatek. Vždyť stačí otočit kohoutkem! Jak je to tedy jinde? 

Číst dále

09.03.2020
Mezinárodní den žen

V neděli 8.3. jsme oslavili Mezinárodní den žen. Co si ale tímto dnem vlastně připomínáme?

Číst dále

27.02.2020
Proč a jak v česku lépe vzdělávat o světě?

Co je to globální rozvojové vzdělávání? Proč je potřeba se mu v dnešní době věnovat? Jak vypadá výuka o globálních tématech v České republice? Existuje pro GRV institucionální podpora? Zná dnešní mladá generace svět kolem sebe? Jak tato témata vnímají učitelé? A jak si vedou Češi jako občané globální vesnice – zajímáme se o dění kolem sebe, nebo jsme spíše lhostejní?

Číst dále

1 - 10 z 141

    1 2 3 4 5