I naše Dobrovolnické centrum ADRA bude součástí doprovodného zábavného programu akce Frýdek≈Místek na kole (sobota 19.5. od 10:00 na Olešné). Na našem stánku budou připraveny různé zábavné aktivity pro děti, ale i dospělé :-). Všichni po jejich splnění získají drobnou odměnu :-). Kromě toho si odnesou fůru legrace z chůze na Slackline (chůze po laně) nebo ze sbírání částí obrázku, které jim bude stěžovat odporová guma.

Také si můžete odnést i něco, co si sami vyrobíte v naší tvořivé dílničce :-). Dílnička bude jak pro děti, tak i pro dospělé, pokud budou chtít :-). Co se tam bude vyrábět? Buď to bude dobrovolníček či kytička. Nebo také motýlek, pokud se nám podaří zajistit křidélka :-). Pokud budete chtít jen kreslit, tak můžete namalovat obrázek, který pak zašleme jako přání k narozeninám našim dobrovolníkům.

Na náš stánek můžete donést i plastová víčka od PET lahví, které předáme jedenáctiletému Lukáškovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou a epilepsií – nemluví, nechodí a nemůže používat ani ruce. Prodejem víček získá peníze na speciální rehabilitační metodu KLIM-THERAPY, která mu velice pomáhá.

Dozvíte se také více o dobrovolnictví na Frýdecko-Místecku, a jak Vy sami či Vaši známí můžete pomáhat ostatním tím, že se stanete dobrovolníkem :-).  Dobrovolníci jsou totiž lidé, kteří bez nároku na odměnu docházejí za lidmi, kteří se cítí opuštěni a jsou vděčni za návštěvu „zvenčí“. Věnují jim svůj čas, který spolu tráví procházkou, hraním her, rukodělným tvořením či jen povídáním.  Dá se říci, že jsou to takoví „poslové radosti“, neboť jejich návštěva je pohlazením na duši osamocených lidí a rozjasňuje jejich tváře :-). Hlavním smyslem našeho Dobrovolnického centra ADRA je totiž snižovat pocit osamocení u seniorů, osob se zdravotním postižením či dlouhodobě nemocných a u dětí v dětském domově, a to prostřednictvím dobrovolníků.

Kromě toho také pomáháme chránit naši přírodu. Jak? Prostřednictvím charitativních obchůdků a sociálních šatníků zabraňujeme, aby oblečení či jiné věci (hrnce, skleničky a další vybavení domácnosti) skončily na skládce, když je původní majitelé již nepotřebují, ale přes nás se dostanou k novým majitelům, kteří z nich mají radost :-).

STAVTE SE ZA NÁMI. PŘIJĎTE SE POBAVIT A POVYKLÁDAT S NÁMI. Přineste i víčka a přestaňte je vyhazovat do koše. I tato drobnost pomůže!

HK 🙂