Hlavním smyslem akce byla prezentace našeho centra a sbírka plastových víček od PET lahví pro jedenáctiletého Lukáška, který trpí dětskou mozkovou obrnou a epilepsií – nemluví, nechodí a nemůže používat ani ruce. Prodejem víček získává totiž peníze na speciální rehabilitační metodu KLIM-THERAPY, která mu velice pomáhá.

Co se týká víček, tak nejvíce víček donesli lidé z Turistického informačního centra, kteří dodali několik pytlů, krabic a tašek víček, což nám zaplnilo celý kufr auta 🙂 viz. fotografie. VELICE MOC ZA LUKÁŠKA DĚKUJEME.

Jaké bylo počasí?

Bohužel počasíčko bylo nic moc. Sice nepršelo, ale před konáním akce poprchávalo, a pak mrholilo. To odradilo lidičky v návštěvě této akce :-(. A tak na Olešné sice lidičky byli, ale zas jich tak moc nebylo :-(. Za krásného počasí je Olešná přeplněná. ŠKODA, že nám počasíčko nepřálo. Akce byla ze strany Turistického informačního střediska skvěle připravena.

Jak probíhaly závody?

Závody probíhaly!  Nejdříve začaly malé děti na odrážedlech. Pak následoval závod větších dětí na minikole. Poté následoval další závod dětí na kole na větším okruhu. Po dětských závodech následoval závod – spíš spanilá jízda retro kol skupiny z Ostravy. Bylo tam dvojkolo a dokonce i to vysoké kolo. Jezdci a jezdkyně byli oblečeni v oděvech našich babiček :-). Pak v jednu hodinu byl zahájen další závod pro mládež a dospělé. Předpokládám, že z důvodu špatného stavu trati kvůli vydatnému nočnímu dešti byl odstartován jen jeden závod (HŮRKY RACE pro všechny kategorie) místo několika dílčích závodů dle různých kategorií – mládež, ženy a muži, atd.  

Jaké to bylo na našem stánku :-)? Co děti tvořily a jaké jiné aktivity byly pro ně připraveny?

My (DC ADRA :-)) jsme byli hned u dění. Před námi svištěli závodníci a odbočovali z asfaltky na travnatou plochu, což nebylo vůbec jednoduché, neb v rychlosti museli zatočit doprava a najeli nejdřív na kamínkový podklad, který přecházel do trávy. V té rychlosti to pro pár dětí znamenalo kolizi a i pád jsme viděli. Naštěstí se nikomu nic většího nestalo – jen pár slziček bylo. Shodou okolností naše stánky (měli jsme tentokráte dva – jeden prezentační a druhý byl dílnička pro děti) byly hned naproti půjčovny od firmy JAPA sport, z.s., která organizuje in-line závod s názvem 100 PRO ADRU. Za našimi stánky byl slackline a odporová guma.

Děti na kreativním stánku s pomocí Hanky K tvořily dobrovolníčka, motýlka či kytičku. Bohužel jich přišlo málo :-(. Pak si šly vyzkoušet pohybové aktivity za stánkem. Kde byla Miluška (u odporové gumy) a Peťka a Pája u Slackline. Na informačním stánku byl Standa (vedoucí našeho centra). A tipněte si, kdo tam ještě byl? Byl tam Ota :-). Je to náš dlouholetý dobrovolník, který nám v našem DC vypomáhá každý den. A ten pendloval mezi všemi stánky, když bylo potřeba.

Malá vsuvka  (Když se daří, tak se daří) + Jaké to bylo před zahájením akce?

Naštěstí, že se Ota nabídl, že pojede s mnou hned z ADRY ráno. V pátek (den před akcí) jak jsem šla z práce, tak jsem špatně našlápla a cítila jsem, jak mi křupají kůstky na pravé straně chodila. Domů jsem došla, a pak i nějakou dobu chodila, ale večer jsem téměř nemohla chodit.. Do rána se to do určité části uklidnilo, ale stále jsem kulhala:-). Naštěstí, že Ota dle domluvy přišel ráno do ADRY, a tak mi pomohl naložit auto, neb nevím, jak bych to bez něho s „chromou“ nožičkou zvládla :-). Na devět jsme byli na Olešné. Vyložili autko a začali zdobit stánky. Pak přijel Standa s Miluškou, Peťkou a Pájou. Všichni se vrhli na zdobení stánku – kromě Standy, který připevňoval slackline a odporovou gumu. Jak probíhaly přípravy? Viz. fotografie :-). Po desáté bylo vše hotovo a čekali jsme na děti :-). Ty se však jen trousily 🙁

Po jedné hodině se začalo ukazovat i sluníčko a před pátou již bylo nádherně. To jsme však odjížděli.

HK 🙂