ADRAběh 2024 je tu! Od dnešního dne se můžete registrovat a přidat se k těm, kdo svým během (či klidně jen chůzí) podpoří dobrou věc – dobrovolnictví v Česku. A protože si v letošním roce připomínáme 20 let od založení našeho vůbec prvního dobrovolnického centra ve Frýdku-Místku, nese letošní ADRAběh symbolický název: Nekonečný příBĚH pomoci. Zapojte se i vy a poběžte s námi pro dobrovolnictví!

Komu a jak letos pomůžeme?

ADRAběh je již tradiční benefiční akcí organizace ADRA na podporu lidí v nouzi doma i v zahraničí. Letos uhrazením startovného podpoříte naše dobrovolnická centra. Dobrovolníci a dobrovolnice dochází do domácností, zdravotnických a dalších zařízení a dělají společnost těm, kdo často nikoho jiného v životě nemají. Navštěvují osamělé seniory, pacienty v nemocnicích, lidi se zdravotním postižením či znevýhodněné děti. ADRA tyto dobrovolníky vyhledává, školí, pojišťuje, a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. Právě na to bude využit výtěžek ze startovného letošního ADRAběhu.

Jak se můžete zapojit

V prvním kroku se potřebujete zaregistrovat. Uděláte to jednoduše vyplněním formuláře na webu partnera ADRAběhu, organizace Rozběháme Česko. Základní startovné je 250 Kč, můžete ale přispět i vyšší částkou podle vašeho uvážení. Po registraci pak v termínu 7.5. – 21.5. 2024 poběžíte nebo půjdete buď “virtuálně”, tedy budete sbírat kilometry tam, kde zrovna jste, vám příjemným tempem a kdy se vám hodí. Zdolané kilometry můžete nahrávat na web Rozběháme Česko a získat tak elektronický diplom. Běžce či chodce s největším počtem naběhaných a nachozených kilometrů pak oceníme dárky od našich firemních partnerů. Zároveň se s námi ale můžete potkat i na některém ze společných výběhů napříč republikou!

kde všude poběžíme?

Letos se ADRAběh uskuteční ve 12 městech. Těšit se můžete na společný běh či procházku, na mnoha místech ale i na doprovodný program pro děti či drobné občerstvení.

 • 7. 5. v 15:30 Frýdek-Místek, Faunapark Na Příkopě, více zde
 • 9. 5. v 16:00 Kroměříž, Podzámecká zahrada, start u Chrámku přátelství – vchod do tržnice, více zde
 • 9. 5. ve 14:00 Praha, Přístřešek Hostivařský lesopark, více zde
 • 10. 5. v 16:00 Příbram, Areál Nový rybník, více zde
 • 11. 5. v 17:00 Plzeň, Borský park u kašny, více zde
 • 12. 5. v 16:00 Klatovy,  Kolonáda v Mercandiniho sadech, více zde
 • 14. 5. v 16:00 Havířov, okolí řeky Lučiny, start u Altánu, více zde
 • 14. 5. v 16:00 Zlín,  Dobrovolnické centrum ADRA Zlín, Burešov 4886, více zde
 • 14. 5. v 16:00 České Budějovice, Park Stromovka, sraz u Bistra U Tří Ptáků, více zde
 • 15. 5. v 15:00 Valašské Meziříčí, Domov pro seniory, Žerotínova 1568, Valašské Meziříčí, více zde
 • 16. 5. v 17:00 Brno, Park Špilberk, start Zahrada pod hradbami, Hlídka, více zde
 • 19. 5. v 10:00 Ostrava, Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava, Martinovská 3247/164, Ostrava Martinov, více zde

Těšíme se na vás

Chcete běžet pro dobrovolnictví?

Přidat se k ADRAběhu můžete jednoduše zaregistrováním a uhrazením startovného na webu našeho partnera Rozběháme Česko.