ADRAběh 2024 je tu! Od dnešního dne se můžete registrovat a přidat se k těm, kdo svým během (či klidně jen chůzí) podpoří dobrou věc – dobrovolnictví v Česku. A protože si v letošním roce připomínáme 20 let od založení našeho vůbec prvního dobrovolnického centra v republice, nese letošní ADRAběh symbolický název: Nekonečný příBĚH pomoci. Zapojte se i vy a poběžte s námi pro dobrovolnictví!

Co je ADRAběh?

ADRAběh je naší tradiční benefiční akcí na podporu lidí v nouzi. V minulosti jsme již běželi ADRAběh v Příbrami v Lesoparku Litavka nebo v loňském roce jsme závodili v Příbrami v Hořejší Oboře, běželi jsme pro radost dětí i proti samotě seniorů. Letos v květnu oslaví ADRA 20 let od založení našeho prvního dobrovolnického centra ADRA v republice. A tak letošní ADRAběh nese název Nekonečný příBĚH pomoci. A poběžíme jak jinak než pro dobrovolnictví!

 

O loňském ročníku se vyjádřil pan Bodnár, předseda SK Spartak Příbram takto:
V roce 2023 jsem měl tu čest zúčastnit se ADRA běhu v Příbrami v okolí „Hořejší Obory“. Mile mě překvapila příjemná atmosféra a pozitivně naladění nejen organizátoři, ale také přihlášení závodníci. Od první chvíle bylo jasné, že v dnešním závodě vůbec nepůjde o výsledky, ale o setkání sportovně založených lidí, kteří chtějí pomoci potřebným.  

 

Zapište si do diářů 10. května 2024

U nás v Příbrami proběhne 10. května od 16:00 v areálu Nový rybník. 

Připraveny pro vás máme tři trasy. První trasa se odstartuje v 16:00 a bude měřit 1 km. Oběhneme jednou Nový rybník. Je pro všechny ty, kteří se chtějí zúčastnit jen symbolicky, pro děti, pro pěší, seniory i vozíčkáře. 
 
Druhá trasa má 2 Km a je pro ty, co už si chtějí zkusit zazávodit. Oběhneme Nový rybník dvakrát.
 
Třetí trasa má 5 Km a je výzvou pro všechny běžecké závodníky.
Poběžíme kolem Nového rybníka a Fialového rybníka. 
 
Po ukončení dvou prvních kratších závodů proběhne vyhlášení vítězů a pro děti budou připravené buřty, které si budou moct opéct na ohni.

Komu a jak letos pomůžeme?

Výtěžek z ADRAběhu 2024 poputuje na podporu dobrovolnictví. Dobrovolníci a dobrovolnice ADRA věnují svůj čas a péči dětem v dětských domovech, malým pacientům v nemocnicích, ukrajinským dětem, dětem ze sociálně slabších rodin i hendikepovaným a jinak znevýhodněným dětem. Dále dochází do domovů pro seniory, nemocnic, léčeben pro dlouhodobě nemocné a mnoha dalších zařízení.

Dobrovolníci věnují svůj čas zcela nezištně a zadarmo. Na co tedy putují vybrané prostředky? V Příbrami s námi spolupracuje každoročně kolem 100 dobrovolnic a dobrovolníků. A koordinace takového množství lidí něco stojí. ADRA nové dobrovolníky aktivně vyhledává, školí, pojišťuje a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. A právě na to využijeme výtěžek ze startovného ADRAběhu 2024. 

Jak se můžete zapojit

V prvním kroku se potřebujete zaregistrovat. Uděláte to jednoduše vyplněním formuláře na webu partnera ADRAběhu, organizace Rozběháme Česko. V rámci registrace vyplníte potřebné údaje, vyberete si svou kategorii (žena, muž, dítě) a závod, který chcete běžet. Případně zda chcete běžet pouze „virtuálně“. Pak už jen kartou či převodem zaplatíte startovné a je to.

Základní startovné je 250 Kč, můžete ale přispět i vyšší částkou podle vašeho uvážení. Po registraci pak v termínu 7.5. – 21.5. 2024 můžete i běžet nebo jít “virtuálně”, tedy budete sbírat kilometry tam, kde zrovna jste, vám příjemným tempem a kdy se vám hodí. Zdolané kilometry můžete nahrávat na web Rozběháme Česko a získat tak elektronický diplom.

Běžce či chodce s největším počtem naběhaných a nachozených kilometrů pak oceníme dárky od našich firemních partnerů.

Chcete běžet pro dobrovolnictví?

Přidat se k ADRAběhu můžete jednoduše zaregistrováním a uhrazením startovného na webu našeho partnera Rozběháme Česko.