Jsme tu s vámi pro druhé

Dobrovolnické centrum ADRA Příbram

Dobrovolnictví u seniorů a seniorek

Dobrovolník ADRA se seniorkou

Procházky, četba, hraní stolních her, povídání, zpívání… Kdo by si nepřál takto strávit pár hodin týdně! Na společný čas se těší jak senioři a seniorky, tak naši dobrovolníci a dobrovolnice. Zájem, blízkost a radost je to, co přináší dobrovolníci osamělým či nemocným seniorům a seniorkám.

Můj kamarád senior

Seniorkám a seniorům, kteří se cítí osamocení, neaktivní či neužiteční, kterým schází kamarád, nabízíme pravidelná společná setkávání v našem Dobrovolnickém centru ADRA Příbram. Budeme se vzájemně obohacovat o zkušenosti, zajímavé zážitky, procvičovat motoriku, udržovat v kondici paměť, trošku se vzdělávat, abychom rozuměli vnoučatům, tvořit dekorace či dárečky, bavit se, hrát hry… Prostě se radovat z kamarádství a z činností, které nás baví.

Seniorům a seniorkám také nabízíme společné procházky, četbu, hraní her, povídání apod. s konkrétním dobrovolníkem či dobrovolnicí, tedy činnosti „šité na míru“ dané dvojici.

Chcete se zapojit do dobrovolnictví?

I pouhá hodina vašeho času týdně může přinést radost do života těm, kdo ji nejvíce potřebují. Přidejte se k nám a věnujte se dobrovolnictví v Příbrami a okolí!

Zavřít