Jsme tu s vámi pro druhé

Dobrovolnické centrum ADRA Příbram

Dobrovolnictví v domácnostech

Dobrovolnice ADRA se věnuje dobrovolnictví v domácnosti

Doprovodit k lékaři či do obchodu, zajít na procházku, popovídat si, předčítat nebo jinak zpříjemnit den seniorkám a seniorům. To jsou nejčastější úkoly pro naše vyškolené dobrovolnice a dobrovolníky, kteří dochází za seniory přímo do domácností. Jejich přítomnost a podpora pomáhá osamělým lidem znovu získat sebevědomí a novou chuť do života.

Seniorkám a seniorům, kteří se cítí osamocení, neaktivní či neužiteční, kterým schází kamarád, nabízíme pravidelná společná setkávání v našem Dobrovolnickém centru ADRA Příbram či docházení za nimi domu. Budeme se vzájemně obohacovat o zkušenosti, zajímavé zážitky, procvičovat motoriku, udržovat v kondici paměť, trošku se vzdělávat, abychom rozuměli vnoučatům, tvořit dekorace či dárečky, bavit se, hrát hry… Prostě se radovat z kamarádství a z činností, které nás baví.

Seniorům a seniorkám také nabízíme společné procházky, četbu, hraní her, povídání apod. s konkrétním dobrovolníkem či dobrovolnicí, tedy činnosti „šité na míru“ dané dvojici.

Pokud se chcete zapojit, tak neváhejte kontaktovat naši koordinátorku projektu „Můj kamarád senior“.

Chcete se zapojit do dobrovolnictví?

I pouhá hodina vašeho času týdně může přinést radost do života těm, kdo ji nejvíce potřebují. Přidejte se k nám a věnujte se dobrovolnictví v Příbrami a okolí!

Zavřít