ADRAběh 2024 je tu! Od dnešního dne se můžete registrovat a přidat se k těm, kdo svým během (či klidně jen chůzí) podpoří dobrou věc – dobrovolnictví v Česku. A protože si v letošním roce připomínáme 20 let od založení našeho vůbec prvního dobrovolnického centra ve Frýdku-Místku, nese letošní ADRAběh symbolický název: Nekonečný příBĚH pomoci. Zapojte se i vy a poběžte s námi pro dobrovolnictví! 

ADRAběh proběhne v 12 městech České republiky a v Praze se společný výběh uskuteční ve

čtvrtek 9. května od 14h v Hostivařském lesoparku.

ADRAběh je již tradiční benefiční akcí organizace ADRA na podporu lidí v nouzi doma i v zahraničí. Letos uhrazením startovného podpoříte naše dobrovolnická centra. Dobrovolníci a dobrovolnice dochází do domácností, zdravotnických a dalších zařízení a dělají společnost těm, kdo často nikoho jiného v životě nemají. Navštěvují osamělé seniory, pacienty v nemocnicích, lidi se zdravotním postižením či znevýhodněné děti. ADRA tyto dobrovolníky vyhledává, školí, pojišťuje, a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. Právě na to bude využit výtěžek ze startovného letošního ADRAběhu.  

Jak se můžete zapojit? 

V prvním kroku se potřebujete zaregistrovat. Uděláte to jednoduše vyplněním formuláře na webu partnera ADRAběhu, organizace Rozběháme Česko. Základní startovné je 250 Kč, můžete ale přispět i vyšší částkou podle vašeho uvážení. Po registraci pak v termínu 7.5. – 21.5. 2024 poběžíte nebo půjdete buď “virtuálně”, tedy budete sbírat kilometry tam, kde zrovna jste, vám příjemným tempem a kdy se vám hodí. Zdolané kilometry můžete nahrávat na web Rozběháme Česko a získat tak elektronický diplom. Běžce či chodce s největším počtem naběhaných a nachozených kilometrů pak oceníme dárky od našich firemních partnerů.  

Více informací o trase běhu zde: Zobrazení trasy na mapy.cz

Přidejte se k nám! Jak se můžete zapojit v Praze?

Společný výběh na vytyčené trase

Dejte si do těla na 3,5 nebo 7km dlouhé trase po Hostivařském lese - vybíháme 9.5. ve 14h. Můžete běžet se svým pracovním týmem, kamarády, či závodit sami se sebou.

Společná procházka se seniory

Pro neběžce máme připravenou i pěší trasu, kterou projdeme společně ze seniory. Vycházíme 9.5. ve 14h do Hostivařského lesa v dobré společnosti a dobré náladě.

Zúčastněte se virtuálně - kdykoli a kdekoli

Po přihlášení Vám pošleme startovní číslo a kdykoli v období 7.5. - 21.5. 2024 si můžete zaběhat nebo projít jakoukoli trasu a sbírat kilometry pro dobrou věc

Kromě klasického společného výběhu bude možné se zapojit i chůzí – ve stejný čas a na stejném místě chystáme vycházku s klienty Domova seniorů Háje, pro které je procházka v přírodě bez pomoci dobrovolníků nerealizovatelným zážitkem – i oni se tam mohou stát účastníky benefiční akce a podpořit dobrovolnické programy, v nichž jindy bývají pouze na straně příjemců pomoci.

Pokud byste se chtěli stát průvodcem a doprovodem imobilního seniora na vycházkové trase, i takové „ADRAběžce“ srdečně vítáme. A stejně jako v minulých ročnících i letos je možné přidat se k běhu virtuálně – se startovním číslem můžete urazit jakoukoli trasu na kterémkoli místě dle vaší chuti a možností – za každého přihlášeného účastníka jsme vděční a každý svým příspěvkem podpoří rozvoj dobrovolnictví v České republice.

Těšíme se na vás!

Několik praktických informací:

Jaká trasa se poběží?

Celá trasa měří 3,5km, hlavní závod je na 7km. Celou trasu tedy poběžíme dvakrát. Trasa je mírně zvlněná, výškový profil je zobrazen na obrázku trasy v aktualitě, lze jej také nahlédnout pod vloženým odkazem na stránce mapy.cz. Celá trasa vede po zpevněném terénu.

Bude připraven také dětský běh?

Ano, pro děti bude připravena trasa dlouhá 600m. A samozřejmě odměny a ceny pro vítězky a vítěze.

Jaká je doprava na místo a je poblíž možnost parkování?

Místo je velmi dobře dostupné MHD a také autem. Nejbližší stanice MHD je zastávka autobusu Řepčická. Autem lze parkovat u Lidlu (časově omezeno na 90min), nebo na vedlejším neplaceném veřejném parkovišti hned u autobusové zastávky.

Bude možné zaregistrovat se a uhradit startovné přímo na místě?

Ne, registrace probíhá pouze online přes webové stránky, aby bylo možné zaznamenávat všechny sportovní výkony, nejen na živém výběhu. Na místě bude kasička s možností dobrovolných příspěvků na dobrovolnické programy.

Bude k dispozici zázemí (toaleta, úschova věcí, šatna...)?

Ano, na místě bude pro tuto akci vyhrazené mobilní WC s umyvadlem a tekoucí vodou. Taktéž bude na místě připravená šatna k převlečení a uložení věcí.

Na co dalšího se můžete těšit?

Krom sportovního zážitku určitě nebude chybět dobrá nálada a příjemná atmosféra se sympatickými lidmi podporujícími myšlenku dobrovolnictví. Tu doprovodí možnost zakoupení dobré kávy, sladké zmrzliny či drobných energetických pochutin. Plánujeme také ukázku z charitativního ADRA obchodu, jehož výtěžek také podporuje rozvoj dobrovolnictví v Praze.

Partneři akce