ADRAběh 2024 je tu! Od dnešního dne se můžete registrovat a přidat se k těm, kdo svým během (či klidně jen chůzí) podpoří dobrou věc – dobrovolnictví v Česku. A protože si v letošním roce připomínáme 20 let od založení našeho vůbec prvního dobrovolnického centra ve Frýdku-Místku, nese letošní ADRAběh symbolický název: Nekonečný příBĚH pomoci. Zapojte se i vy a poběžte s námi pro dobrovolnictví!

Komu a jak letos pomůžeme?

ADRAběh je již tradiční benefiční akcí organizace ADRA na podporu lidí v nouzi doma i v zahraničí. Letos uhrazením startovného podpoříte naše dobrovolnická centra. Dobrovolníci a dobrovolnice dochází do domácností, zdravotnických a dalších zařízení a dělají společnost těm, kdo často nikoho jiného v životě nemají. Navštěvují osamělé seniory, pacienty v nemocnicích, lidi se zdravotním postižením či znevýhodněné děti. ADRA tyto dobrovolníky vyhledává, školí, pojišťuje, a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. Právě na to bude využit výtěžek ze startovného letošního ADRAběhu.

Jak se můžete zapojit

V prvním kroku se potřebujete zaregistrovat. Uděláte to jednoduše vyplněním formuláře na webu partnera ADRAběhu, organizace Rozběháme Česko. Základní startovné je 250 Kč, můžete ale přispět i vyšší částkou podle vašeho uvážení. Po registraci pak v termínu 7.5. – 21.5. 2024 poběžíte nebo půjdete buď “virtuálně”, tedy budete sbírat kilometry tam, kde zrovna jste, vám příjemným tempem a kdy se vám hodí. Zdolané kilometry můžete nahrávat na web Rozběháme Česko a získat tak elektronický diplom. Běžce či chodce s největším počtem naběhaných a nachozených kilometrů pak oceníme dárky od našich firemních partnerů. Zároveň se s námi ale můžete potkat i na některém ze společných výběhů napříč republikou!

Kdy a kde se poběží v Plzni?

V Plzni se uskuteční organizovaný výběh 11. května od 17:00 v Borském parku. Pro děti a chodce bude připravena trasa v délce 1 km, pro sporťáky na 5 km. Děti se mohou těšit také na malování na obličej. Přidejte se a poběžte s námi pro dobrou věc. Nezapomeňte, že totiž není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. V ADRAběhu totiž odedávna platí, že více než rychlost a počet zdolaných kilometrů je důležitý počet lidí, kterým společně můžeme pomoci.

Trasa 1 km

Trasa 5 km

Chcete běžet pro dobrovolnictví?

Přidat se k ADRAběhu můžete jednoduše zaregistrováním a uhrazením startovného na webu našeho partnera Rozběháme Česko.