Mali

Podpora potravinové bezpečnosti a živobytí vnitřně vysídlených rodin v oblasti Gourma Rharous

Kdy

2020

Co

Zvýšíme potravinovou bezpečnost a podpoříme živobytí vnitřně vysídlených osob

Kde

Mali, oblast Gourma Rharous, region Timbuktu

Proč pomáháme právě v Mali

Mali leží na jižním okraji pouště Sahara. Země, která by svou rozlohou pokryla 15 Českých republik, se už od roku 2012 potýká s politickou a bezpečnostní krizí. Konflikty, které jsou spojené zejména se správou přírodních zdrojů (kterými je Mali bohatě zásobené), se postupně rozšiřují ze severu země i do dalších regionů. Situaci navíc zhoršují i časté záplavy a dlouhá období sucha. Podle zprávy Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) tak v současné situaci potřebuje humanitární pomoc v Mali až 3 miliony osob.

Střety mezi ozbrojenými skupinami dopadají i na civilisty, kteří se mnohdy stávají oběťmi útoků. V důsledku toho dochází v Mali k velkému přesunu obyvatel, kteří se snaží dostat mimo dosah konfliktů na jih země či do sousedních států (zejména do Nigeru, Mauritánie a Burkina Fasa). Náš projekt se soustředí na oblast Gourma Rharous, která je jedním z pěti okresů Timbuktu a z celého regionu se musí potýkat s nejvyšším počtem vnitřně vysídlených osob (téměř 5000 lidí). Většina těchto lidí žije v provizorních podmínkách bez možnosti zajistit si své živobytí.

Komu a jak pomůžeme

Cílem našeho projektu je poskytnout vnitřně vysídleným osobám v okrese Gourma Rharous humanitární pomoc a zajistit těmto lidem alespoň základní životní potřeby. Konkrétně toho chceme dosáhnout tím, že:

  • distribuujeme potravinové poukázky pro 253 domácností,
  • nakoupíme těmto rodinám i semena a nářadí pro pěstování plodin,
  • provedeme osvětu o možnostech pěstování plodin a úsporného vaření (s využitím minima vody)
  • a nakoupíme kozy pro matky samoživitelky, které zajistí obživu pro celou jejich rodinu.

Jak to vypadá na místě

Projekt podpořili

Projekt „Podpora potravinové bezpečnosti a živobytí vnitřně vysídlených rodin v oblasti Gourma Rharous v Mali“ je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí.

Zavřít