Povedlo se! Doběhli jsme až do cílové pásky. Díky všem 535 ADRAběžcům a ADRAběžkyním jsme zdolali 3 000 km dlouhou cestu do Mali, kam poputuje pomoc v hodnotě 174 000 korun pro ty nejpotřebnější.

Když jsme se před měsícem rozhodli kvůli pandemii zrušit konání klasického závodu, měli jsme obavy z toho, jestli myšlenka ADRAběhu dokáže lidi spojit i na dálku. Zjistili jsme, že dokáže :). A dokonce i předčila naše očekávání!

Do výzvy se zapojili lidé ze všech koutů České republiky: z Karviné, Plzně, Jablonce, Břeclavi, Vodňan… Na sociálních sítích se pod hashtagem #bezimdoMali objevily desítky fotek od vás –⁠ lidí, kteří se rozhodli vykročit ze své komfortní zóny a uběhnout či ujít 10 km s myšlenkou na pomoc druhým! Pro některé účastníky to znamenalo první běh v životě nebo zvládnutí trasy na vozíčku.

Výhra v soutěži

Spousta z vás nám také zaslala časy svého běhu. Občas se jednalo o opravdové rekordy! Někteří běželi terénem, brodili řeku nebo vyrazili do hor. Někdo se zase proběhl v parku či se prošel se svými přáteli. V rámci naší výzvy nebyl výsledný čas tím zásadním, ale přesto jsme se rozhodli ocenit tři z vás, kteří svůj sportovní výkon sdíleli s ostatními. Adří batůžek, tričko, bambusový kelímek, knížku My, děti války, dřevěný flash disk a další hezké drobnosti proto zašleme Biance Hudcové, Tomáši Knoblochovi a Janu Matyášovi. Gratulujeme!

Jelikož si ale vážíme výkonu všech účastníků letošní výzvy, moc rádi vás uvítáme v naší centrále na adrese Markova 600/6v pražských Jinonicích, kde máme pro každého účastníka připraveny drobné ceny zítra nebo 5.10. mezi 9 a 17h. Rádi vás uvidímě :).

Kam nyní poputují vybrané peníze?

Prostředky vybrané na startovném v hodnotě 174 000 Kč poputují na veřejnou sbírku na pomoc nejpotřebnějším rodinám v Mali v rámci projektu podpořeného Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Díky vašemu příspěvku budeme moci rodinám a maminkám samoživitelkám distribuovat potravinové poukázky, semena pro pěstování odolných plodin a některým maminkám věnujeme kozy, aby mohly jejich mlékem nakrmit sebe i svou rodinu a nebyly tak závislé na vnější pomoci. 

Děkujeme vám všem, co jste se zapojili do letošního ročníku. Moc jsme si to s vámi užili a budeme se těšit někdy příště u dalšího „hecu pro dobrou věc“!