V pátek 11. listopadu, se uskutečnilo naše Svatomartinská putování na Svatou Horu. 

Ve 14:30 se sešla první část naší putovní skupiny u Dobrovolnického centra ADRA Příbram, kde nás přivítal posel sv. Martina společně s jeho bílým koněm, který nás během celé pouti doprovázel.

Od dobrovolnického centra jsme vyrazili přes náměstí T. G. Masaryka a Pražskou ulici až ke Gymnáziu pod Svatou Horou, kde jsme se setkali se zbytkem naší putovní skupiny a vyrazili na naší pouť na Svatou Horu.

Společně s námi a s našimi dobrovolníky putovali i děti z azylového domu, ukrajinské maminky s dětmi a klienti z Nalžovického zámečku. Všem poutníkům, který se k nám přidali, jsme rozdali lampionky, abychom si společně posvítili na cestu a mohli zdárně dorazit do našeho cíle.

Na Svaté Hoře na nás čekalo překvapení v podobě občerstvení.

Hlavní slovo dostaly naše dobrovolnice, které nám povyprávěly legendu o sv. Martinovi, jeho životě a hlavně o jeho dobrotě, z které bychom si měli vzít příklad. Povídaly nám i o Martinovo bílém koni, který je symbolem přicházející zimy. 

Opomenuto nebylo ani povídání o tradičních jídlech, která jsou se svátkem sv. Martina spojována (svatomartinská husa, víno a nebo pečivo).

Celou akcí nás doprovázelo krásné počasí a hlavně úsměvy na tváři všech zúčastněných.

Jsme rádi, že můžeme společně dělat dobré věci.