Charitativní obchod provozuje nezisková organizace ADRA

Obchod provozujeme v rámci veřejné sbírky. Nákupem v našem ADRA obchodě podpoříte dobrou věc! Veškerý výtěžek z prodeje jde totiž na činnost našeho Dobrovolnického centra ADRA Příbram, které pomáhá všem, na které se zapomíná, osamoceným seniorům, lidem s mentálním, nebo fyzickým postižením a dětem, které mají problémy ve škole, nebo mají problémy se začleněním se do kolektivu. 

Jak ADRA obchod funguje?

ADRA obchod funguje formou dvojího daru: 
1. Vy darujete věci do obchůdku (např. oblečení, věci do domácností, obuv nebo hračky).
2. Kdokoliv, kdo přijde do obchůdku, si něco vybere a dá nám za to finanční dar, který putuje na pomoc seniorům, zdravotně postiženým a dětem.

Jedná se o věci, které už u svých majitelů nenajdou další využití. Často se jedná o zboží, které již bylo používáno. Každý kousek na prodej prochází kontrolou, v obchodě se nenabízí nic rozbitého, nebo jakkoliv poškozeného, co by nemohlo sloužit svému záměru. Mnohdy zde najdete i věci, které jsou zcela nové, ještě originálně zabalené.
Nejčastěji se jedná o oblečení (dámské, pánské i dětské), boty, batohy, věci do domácnosti, knihy či hračky. 

Sledovat, jaké nové zboží se aktuálně přidává od obchodu, můžete ve facebookové skupině, kterou najdete pod názvem ADRA obchůdek Příbram. 

Otoč ohoz, lidem pomoz

To je heslo našeho dobročinného obchůdku. Zboží v obchodě totiž pomáhá hned třikrát.

1) Dá oblečení druhou šanci, tím pomáhá odlehčit naší planetě.
2) Dělá radost těm, kdo si ho koupí.
3) Pomáhá všem, kteří to potřebují. Výtěžek z prodeje jde na pomoc babičkám, dědečkům, dětem a postiženým.

Nenakupujete, dáváte finanční dar

U všech nabízených artiklů je uváděna minimální částka, kterou byste měli za nabízenou věc zaplatit. Je tak vysoká, aby se věc v obchůdku dlouho „neohřála“, ale zároveň nešla pod hodnotu dané věci. Při nákupu je pouze na vás, pokud budete chtít zaplatit více nebo třeba celkovou částku za nákup zaokrouhlíte na kulatou sumu. Proč? Protože tím přispíváte na cokoliv, co se v příbramském centru organizace ADRA dělá.

Zapojení lidé vykonávají všechny činnosti zcela dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Pro realizaci projektů je však potřeba často více než „pouze“ lidský faktor – třeba učební pomůcky, materiál na výrobu, pojištění dobrovolníků a také peníze na samotný provoz centra. Nákupem v obchodě se stáváte majitelem věci, která vám dále poslouží, ale zároveň podporovatelem všech, kteří v dobrovolnickém centru pracují.  
 

Jarní novinky

Od 1. dubna 2024 se navíc můžete těšit na oblíbenou jarní akci 2 + 1 zdarma. To znamená, že si vyberete v obchodě tři věci, zaplatíte jen za dvě a třetí (nejlevnější z těch tří) si odnesete zcela zdarma. Akce potrvá až do 12. dubna 2024. zve vás vedoucí ADRA obchodu a vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Příbram, Anna Simaková. 
 
Druhou novinkou, kterou ADRA pro Příbram chystá, je sociální šatník, kde si budou moci maminky vyzvednout za minimální poplatek oblečení po balíkách. V balíku vždy najde kompletní výbavu pro dané pohlaví a věk dítěte. V sociálním šatníku ale budete mít možnost si vybrat oblečení i pro dospělé. Sociální šatník bude otevřen od 1. 4. 2024 každé pondělí a čtvrtek od 13:00 do 17:00 hodin v dřevěném stánku před Dobrovolnickým centrem ADRA Příbram vedle autobusového nádraží na ulici Československé armády. 

Jak nás můžete ještě podpořit?

Můžete pomoci i tím, že darujete věci do obchůdku. Tak pomůžete nám, a my pak díky vám můžeme pomáhat dál. Až budete vyklízet třeba šatník nebo půdu, vzpomeňte si na tento charitativní obchod.

Aktuálně přijímáme jarní a letní oblečení, ale můžete darovat i třeba nádobí, boty, knihy vydané po roce 1990 nebo třeba kabelky a další. Věci by měly být zachovalé, nesmí být špinavé ani jinak významně poškozené. V případě zájmu o darování se ozvěte na e-mail adra.pribram@adra.cz 

Nechcete nakupovat věci z druhé ruky ani věci darovat, a přesto byste rádi pomáhali?
Možností je více. Můžete darovat svůj volný čas či znalosti a zapojit se do týmu. Můžete pomoci službou, kterou provozujete.  

Chcete pomáhat, ale nemáte čas? Podpořte nás formou finančního daru: 

Děkujeme, že pomáháte!