Honzík k nám do Adry chodí na doučování, volnočasové aktivity a nachází u nás i přátele. Ti mu pomáhají projít školní docházkou a motivují ho k tomu, aby se lépe učil a ve svém životě pak mohl dělat něco, co ho bude bavit. S kamarády si Honzík povídá o problémech, s kterými si neumí sám poradit. Působím v projektu jako koordinátorka, a tak si s ním také pravidelně povídám a snažím se mu zpříjemnit čas. Vím o tom, jak moc Honzíka trápí, že je finanční situace v jeho rodině slabá, a nemůže si proto koupit všechno, co by chtěl. Moc rád chodí na výlety a touží jezdit i na tábor. Proto věřím, že mu navrhovaný dar v podobě zaplaceného pobytu na letním táboru, pomůže vykouzlit úsměv na tváři a užít si léta, tak jak si přeje. Společný pobyt v kolektivu dětí, bude znamenat, že si i tenhle kluk vychutná prázdniny plnými doušky.

Honzík chodí do 5. třídy základní školy. Žije již sedmým rokem jen s maminkou a sestrou. Po odchodu od otce jsou odkázáni na velmi obyčejné až skromné podmínky. Jak by ne, když veškerá péče materiální i výchovná je pouze na matce. Ta se ještě donedávna musela vypořádat s tím, že nechodily do rozpočtu alimenty, takže peníze žalostně chyběly.

Aby toho nebylo málo, v posledních čtyřech letech se musela Honzova maminka starat ještě o nemocnou vlastní matku. Bylo to náročné, protože děti byly součástí této napjaté a složité situace. Problémy, které to s sebou neslo, se odrážely nejen na výsledcích ve škole, ale i na jejich psychice.

Honzík se s těžkostmi však statečně pere, proto by si zasloužil alespoň na pár dnů od nich odprostit a strávit báječných 18 dní o letních prázdninách na táboře, v přírodě, pod stanem nebo v obyčejné dřevěné chatičce. Navíc v místě, kde má již spoustu kamarádu z předešlých let. Na tomto táboře již v minulosti byl, domů se odsud vrátil jako veselé a šťastné dítě. Celé dny prý potom vyprávěl o všem, co zažil.

V těchto dnech s kamarádem už opět přemýšlí, jaká dobrodružství může o prázdninách prožít a co všechno je může na táboře letos potkat. Potřebuje však pomoci, protože v tuto chvíli hrozí, že vzhledem k finančním možnostem v rodině na žádný tábor nepojede.

Finančně pomoci Honzíkovi můžete na následující adrese:
https://patrondeti.cz/pribeh/honzikovi-na-letni-tabor?fbclid=IwAR3EmW1EwCfToi2jBCt420cTDewPhtpOMGAxCgctxHT4-53Eumvx3jvjoA4

Za každý finanční příspěvek budeme nesmírně rádi!