V úterý 11. října proběhla u nás v DC ADRA Příbram dopolední exkurze pro studenty střední školy (Odborné učiliště, Praktická škola, Základní škola a Mateřská škola Příbram IV, příspěvková organizace) konkrétně oboru- Pečovatel. 

 

V rámci exkurze jsme nejprve se studenty vytvořili seznamovací kroužek a povídali jsme si, jaká byla jejich hlavní motivace pro výběr jejich oboru a čím by chtěli být po dokončení studia. Následně jsme pak představili ADRU, přiblížili jsme jak naše organizace funguje a co je naším cílem.  

Společně jsme dělali aktivity, které byly zaměřené na vzájemné poznání ve skupině a uvědomení si pohledu na různé životní situace. 

Po pauze, během které měli všichni možnost se občerstvit, přišla na řadu prezentace programů, kterým se příbramská ADRA věnuje. 

Představili jsme projekty: „Kulíšci“, „Pátečníci“, „Kamarád hledá kamaráda“ nebo „Aktivizační programy pro seniory a postižené“. 

 

V rámci prezentace jsme si také vyzkoušeli, co již studenti znají. A v poslední řadě jsme jim dali možnost si vyzkoušet roli nevidomého člověka. Ve dvojicích si rozdělili, kdo bude nevidomým a kdo jeho průvodce, následně pak dvojice dostala úkol, který musela splnit, například si nandat jídlo na talíř, nebo se zkusit podepsat.  

Na rozloučenou jsme pak společně upletli „Síť přátelství“, která nám prezentovala, že na nic v životě nemusíme být sami.