Ukrajina

Zlepšení zdravotní péče a mitigace šíření Covid-19 ve zdravotnických zařízeních

Kdy

2020

Co

Zlepšíme zdravotní péči a zmírníme šíření Covidu-19.

Kde

Ukrajina

Proč pomáháme právě na Ukrajině

Ukrajinský zdravotnický systém je jedním z nejslabších mezi post-sovětskými evropskými státy, který se vyznačuje organizační a finanční neefektivností a nedostatečnou kapacitou pro uspokojení zdravotních potřeb obyvatel. Kroky zaměřené na modernizaci zdravotnického systému nejsou komplexní a zavádí se pouze v některých oblastech země.

Zdravotnický systém je poddimenzovaný a vyznačuje se nízkým hodnocením z hlediska dostupnosti obyvatel ke zdravotnickým službám. Zavádění zdravotnických reforem je pomalé kvůli nízkým investicím a korupci. Stav zdravotní infrastruktury proto zůstává podprůměrný, se zastaralým designem nemocnic, omezeným využíváním moderní lékařské technologie a zastaralými pracovními postupy.

Komu a jak pomůžeme

Cílem našeho projektu je zlepšení zdravotní péče a mitigace šíření Covid-19 ve 30 zdravotnických zařízeních. Tohoto cíle budeme dosahovat distribucí zdravotnického vybavení a materiálu ve vybraných zdravotnických zařízeních, které pomůže zvýšit kvalitu a stabilitu lékařské péče pro 20 000 příjemců pomoci včetně lékařů. Výběr podpořených nemocnic se provádí v těsné koordinaci s místními zdravotnickými odděleními a místními úřady. Takto budou distribuovány například:

  • kyslík a kyslíkové masky
  • pulzní oxymetry
  • infusomaty
  • ochranné pomůcky (roušky, respirátory, štíty, rukavice, pláště, pokrývky bot apod.)
  • dávkovače pro antiseptické přípravky

Projekt podpořili

Projekt „Zlepšení zdravotní péče a mitigace šíření Covid-19 ve zdravotnických zařízeních na Ukrajině“ je podpořen z prostředků programu MEDEVAC, který je koordinován Ministerstvem vnitra ČR.

Zavřít