Registrace na ADRAběh se otvírají za tři, dva, jedna… TEĎ! Letos společně poběžíme proti samotě. Výtěžek běhu totiž poputuje na činnost našich dobrovolnických center, která propojují lidi ochotné pomáhat s těmi, kdo pomoc potřebují a cítí se osaměle. Poběžte s námi i vy a podpořte naše dobrovolnice a dobrovolníky, aby už nikdo nemusel být sám. Naším cílem je pro ně vyběhat alespoň 250 000 Kč. Pomůžete nám?

jak se zapojit

ADRAběh proběhne ve dnech 28. září – 9. října. Ve spolupráci s partnerem Rozběháme Česko organizujeme tzv. „virtuální“ část běhu. Během těchto 12 dní budete moci chůzí nebo během zdolat kdykoli a kdekoli vámi zvolený počet kilometrů. Po dvou letech, kdy byly ADRAběhy čistě virtuální, máme ale letos také dobrou zprávu. Část trasy si budete moci odběhat v rámci živých výběhů. Ty budou probíhat pod záštitou našich dobrovolnických center ADRA po celé republice.

1. Při registraci si zvolíte, zda chcete běžet pouze virtuálně (tedy sbírat kilometry na vlastní pěst, kdekoli), nebo se k nám zároveň přidáte naživo v některém z měst.

2. V dalším kroku vyberete, do které kategorie spadáte (žena, muž, junior do 17 let, ZTP, dvojice). V rámci této kategorie pak poměříte síly s ostatními – naběhané kilometry pak zaznamenáte do online systému (pokyny vám přijdou po registraci na e-mail). Vyhrává ten, kdo v příslušných dnech prokazatelně naběhá či ujde nejdelší vzdálenost. Pro vítěze a vítězky máme připraveny krásné ceny od našich partnerů.

3. Běžet můžete také jako tým – každý účastník se registruje samostatně a soutěží tak s ostatními ve své kategorii. Pokud však do příslušné kolonky vyplníte název týmu (či rodiny), můžete se utkat o vítězství i skupinově. Pozor, všichni musíte zadat název opravdu stejně, jinak systém není schopen rozpoznat, že patříte k sobě a účastníte se společně jako tým.

4. A to je vše. Tedy, skoro vše. Zbývá ještě uhradit startovné – základní je nastaveno na 250 Kč, děti a ZTP mají slevu. Oceníme však, když činnost našich dobrovolnických center podpoříte i vyšší částkou dle vašich možností.

kde a kdy se poběží naživo

Přidat se k nám naživo můžete ve třinácti městech, podrobnosti najdete na níže uvedených odkazech. Vámi zvolené město si vyberete dopředu během registrace.

Brno

Kdy: 6. 10. (17:00)
Kde: OMNI café, Třešňová 330/2, Brno-Medlánky
Více informací: zde

Břeclav

Kdy: 7. 10. (18:00)
Kde: po hrázi řeky Dyje (start: Sportovní areál Pastvistka)
Více informací:  zde

České Budějovice

Kdy: 4. 10. (16:00)
Kde: park Stromovka (start: U Tří Ptáků)
Více informací:  zde

Frýdek-Místek

Kdy: 6. 10. (16:00)
Kde: kolem vodní nádrže Olešná (start: autokemp Olešná)
Více informací:  zde

Havířov

Kdy: 6. 10. (16:00)
Kde: v blízkosti řeky Lučiny (start: u altánku, naproti středisku Asterix)
Více informací:  zde

Klatovy

Kdy: 9. 10. (16:00)
Kde: Kolonáda Klatovy
Více informací: zde

Liberec

Kdy: 17. 9. (předskokan ADRAběhu)
Kde: firma Webasto (bude upřesněno)
Více informací:

Ostrava

Kdy: 8. 10. (10:00)
Kde: od Dobrovolnického centra ADRA Ostrava – Martinovská 3247/164
Více informací: zde

Plzeň

Kdy: 2. 10. (16:00)
Kde: Borský park
Více informací: zde

Praha

Kdy: 29. 9. (14:00)
Kde: Kunratický les (start: Velký altán)
Více informací: zde

Příbram

Kdy: 7. 10. (16:00)
Kde: lesopark Litavka
Více informací: zde

Valašské Meziříčí

Kdy: 2. 10. (16:00)
Kde: cyklostezka kolem Bečvy (start: Domov pro seniory, Žerotínova 1568
Více informací: zde

Znojmo

Kdy: 9. 10. (10:00)
Kde: kolem řeky Dyje (start: Beach Club, Loucká 3608, 671 81)
Více informací: zde

Partneři