Je čas začít ladit běžeckou formu, protože už brzy se uskuteční další ročník tradičního ADRAběhu. Tentokrát konečně po dvouleté „nucené přestávce“ nejenom virtuálně, ale i společně. Od 28. září do 9. října 2022 můžete kdekoliv a odkudkoliv sbírat naběhané či nachozené kilometry na podporu dobrovolnictví v Ostravě.  A jako třešničku na dortu jsme pro vás na 8. října od 10 hodiny připravili i společný výběh od Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě. Těšit se můžete hned na tři atraktivní trasy v okolí řeky Opavy:

1. Nejkratší – 3 km (určena spíše pro rodiny s dětmi a vozíčkáře)

2. Střední  – 5 km (určena pro běžce i pěší, nižší obtížnost)

3. Nejdelší  – 8 km (určena spíše pro zkušenější běžce, nejnáročnější)

ADRAběh pořádáme ve spolupráci s partnerem Rozběháme Českoregistrovat se můžete zde. Základní cena startovného je 250 Kč. Při registraci dále vyberete, do které kategorie spadáte (žena, muž, junior do 17 let, ZTP, dvojice). V rámci této kategorie pak poměříte síly s ostatními – naběhané kilometry pak zaznamenáte do online systému (pokyny vám přijdou po registraci na e-mail). Vyhrává ten, kdo v příslušných dnech prokazatelně naběhá či ujde nejdelší vzdálenost.

A proč poběžíme proti samotě? V domovech pro seniory v Ostravě a okolí, ale i v domácnostech, žije spousta osamělých seniorů, kteří ocení zájem, blízkost a pozornost našich dobrovolníků. Leckdy jsou jedinou blízkou osobou, kterou daný senior či seniorka má. Letošní výtěžek ze startovného poputuje právě na podporu činnosti našich dobrovolníků.

Běžet můžete, samozřejmě, sami, ale v rámci „Běhu proti samotě“ bychom vás chtěli vyzvat, ať jej symbolicky využijete i k setkání se svými blízkými. Na trasu můžete společně vyběhnout, nebo se jenom projít, s rodinou, kolegy z práce či kamarády a známými.

Do ADRAběhu se i letos mohou zapojit i firmy. Využijte výbornou příležitost pro teambuilding a nabídněte svým zaměstnancům a zaměstnankyním účast na ADRAběhu tím, že za ně uhradíte startovné.  Pokud se chcete jako firma zapojit, pro více informací kontaktujte Katarínu Kijonkovou: katarina.kijonkova@adra.cz.