Jsme tu s vámi pro druhé

Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava

Mezigenerační programy

Mezigenerační programy propojují prostřednictvím společných aktivit generaci dětí, mládeže a seniorů. Napomáhají vzájemnému porozumění, respektu, boří bariéry a předsudky,  ale hlavně přinášejí radost bez rozdílu věku.

M.O.S.T. - Mládež Ostravským Seniorům Týmově

Most mezi dvěma generacemi. Studenti tří ostravských středních škol dochází pravidelně do tří partnerských domovů pro seniory, kde ve skupinách připravují pro klienty zábavný program. Mohou to být společenské hry, kvízy, ale také obyčejné povídání, za které bývají senioři nejvděčnější. Studenti se učí úctě ke stáří, senioři získají nový pohled na svět mladýma očima, ale především obě skupiny překonávají mezigenerační předsudky. Pro více informací kontaktujte naši koordinátorku Lucii Lazarovou: lazarova.adra@seznam.cz, t. č.: 725 913 949.

SaD - Senioři a Děti

Propojení světa těch nejmenších s těmi nejstaršími. Děti ze dvou ostravských mateřských školek pravidelně přichází rozdávat energii a radost do dvou spřátelených domovů pro seniory. Tvoří spolu, zpívají, nebo hrají hry. Když je potřeba, podá jim během aktivity pomocnou ruku náš dobrovolník. Seniorům kouzlí dětský smích na tvářích úsměv a děti se učí respektu ke stáří. Pro více informací kontaktujte naši koordinátorku Lucii Lazarovou: lazarova.adra@seznam.cz, t. č.: 725 913 949.

Setkavárna

Neopakovatelná kavárna milých setkání dvou generací.  Studenti středních zdravotnických škol pravidelně docházejí za dlouhodobě nemocnými pacienty a nabízejí jim kávu, čaj či jiné nápoje přímo na pokojích nebo ve společenské místnosti.  Senioři jsou na chvíli vytrženi z nemocničního stereotypu a studenti se učí komunikovat s lidmi staršího věku, kteří jsou nemocní. Setkavárna je velmi přirozený způsob jak navázat hovor a trávit společný čas mezi dvěma generacemi. Pro více informací o tomto programu, prosím, kontaktujte naší koordinátorku Martinu Svobodovou: martina.svobodova@adra.cz; +420 734 890 623

Chcete se zapojit do dobrovolnictví?

I pouhá hodina vašeho času týdně může přinést radost do života těm, kdo ji nejvíce potřebují. Přidejte se k nám a věnujte se dobrovolnictví v Ostravě a okolí!

Zavřít