Dobrovolnické centrum ADRA Břeclav pořádá tradiční ADRAběh 2022 s heslem Běžím proti samotě. V termínu 28. září až 9. října 2022 můžete společně s námi sbírat kilometry nejen během, ale také chůzí.

V tomto období se můžete přidat kdykoli a odkudkoli. Pokud budete mít čas a chuť, rádi vás uvidíme na našem společném výběhu po hrázi řeky Dyje ve Staré Břeclavi v pátek 7. 10. 2022 v 17.00, startujeme v zahradě Domova seniorů.

Zapojit se můžete jako jednotlivec, rodina, skupina kamarádů nebo pracovní kolektiv. Pojďte s námi rozběhat Česko a podpořit dobrou věc.

1. Kratší – 2,5 km (určena pro rodiny s dětmi a chodce)

2. Delší  – 7 km (určena pro běžce)

ADRAběh pořádáme ve spolupráci s partnerem Rozběháme Česko a registrovat se můžete zdeZákladní cena startovného je 250 Kč. Při registraci dále vyberete, do které kategorie spadáte (žena, muž, junior do 17 let, ZTP, dvojice). V rámci této kategorie pak poměříte síly s ostatními – naběhané kilometry pak zaznamenáte do online systému (pokyny vám přijdou po registraci na e-mail). Vyhrává ten, kdo v příslušných dnech prokazatelně naběhá či ujde nejdelší vzdálenost.

A proč poběžíme proti samotě? V domovech pro seniory v Břeclavi a okolí, ale i v domácnostech, žije spousta osamělých seniorů, kteří ocení zájem, blízkost a pozornost našich dobrovolníků. Leckdy jsou jedinou blízkou osobou, kterou daný senior či seniorka má. Letošní výtěžek ze startovného poputuje právě na podporu činnosti našich dobrovolníků.

Běžet můžete, samozřejmě, sami, ale v rámci „Běhu proti samotě“ bychom vás chtěli vyzvat, ať jej symbolicky využijete i k setkání se svými blízkými. Na trasu můžete společně vyběhnout, nebo se jenom projít, s rodinou, kolegy z práce či kamarády a známými.

Do ADRAběhu se i letos mohou zapojit i firmy. Využijte výbornou příležitost pro teambuilding a nabídněte svým zaměstnancům a zaměstnankyním účast na ADRAběhu tím, že za ně uhradíte startovné.  Pokud se chcete jako firma zapojit, pro více informací kontaktujte Jitku Kopuletou: jitka.kopuleta@adra.cz.