V Turnově je pro starší lidi registrace k očkování na rozdíl od mnoha jiných měst jednodušší. Humanitární organizace ADRA totiž vysílá přímo do domácností svého dobrovolníka, Jana Macouna, a ten seniory, kteří internetu nerozumí a mnohdy nemají ani počítač, zaregistruje.

Tato pomoc je určena lidem nad 80 let, jejichž příbuzní jim nemůžou na dálku pomoci. Touto cestou se už podařilo zaregistrovat desítky zájemců.

Senior zavolá ve všední den od 9.00 do 15.00 hodin na telefonní číslo 728 967 609. Většinou je schůzka sjednána hned na další den. „Starší lidé, kteří jsou v dnešní chaotické době naprosto bezradní, si zaslouží zažívat pocit, že jsou pro někoho důležití a někdo je ochoten jim pomoci,“ komentuje nabídku Jan Macoun. Tato služba je bezplatná!

„Honza se profesně dlouhé roky věnoval počítačové elektronice, a tak by se zdálo, že pro ty, kteří s technikou nekamarádí, nebude mít dostatek pochopení. Je tomu však přesně naopak. On sám zápasí se zdravotním hendikepem a možná proto se umí dříve narozeným přiblížit a z účelového setkání dvou lidí se často stává milá chvíle, která jak seniora, tak Honzu potěší na duši,“ shrnuje Milena Čančíková, vedoucí charitativních obchodů ADRY.