Teplé dny pozdního léta můžeme trávit různým způsobem. Můžeme chodit do přírody, užívat si po dlouhém období lockdownu rozmanitou kulturu, procházet se po městě, či si v obchodech vyhlížet něco pěkného na sebe.

Není ale obchod jako obchod a ne všechny prodejny jsou vedeny výlučně snahou dosáhnout především co největšího zisku. Jsou i obchody, jejichž cíle jsou jiné. Chtějí šetřit naši planetu, dát novou šanci věcem, které už nepotřebujeme, pomáhat ostatním a vytvářet příjemné místo pro setkávání.

Takové jsou i obchody ADRA. Když do některého z nich zavítáte a budete si vybírat, které opuštěné věci dáte novou šanci, budou vás s největší pravděpodobností obsluhovat dobrovolníci. To oni třídí darované zboží, aranžují je i prodávají zákazníkům. Bez nich by provoz obchodu byl jen těžce myslitelný. Pracují tu ve svém volném čase, zadarmo a s úsměvem.

Milena Čančíková, vedoucí charitativních obchodů v Turnově i Liberci is práce dobrovolníků velmi váží, a proto se svým manželem teplé dny pozdního léta využili k tomu, aby v pátek 10. září 2021 uspořádali pro dobrovolníky z obchodů malou slavnost na krásném místě v Lučanech nad Nisou. U přátelského posezení se spoustou dobrot nechybělo grilování a dokonce i zápas ve stolním tenise. Byla to krásná příležitost, jak jim všem dát najevo, nakolik si jejich práce váží.

Všem dobrovolníkům ještě jednou děkujeme a přejeme ještě hodně podobně pěkných dní jako byl ten páteční. Ať se Vám všem práce v obchůdcích nadále líbí! Děkujeme, že jste tu s námi.