Také vás rozčiluje konzumní nákupní šílenství? A zvlášť před Vánoci? Máte rádi svátky, chcete být se svými blízkými u prostřeného stolu, ale nesnášíte tlačenice v nákupních centrech? Koledy máte rádi, ale když slyšíte po patnácté, že vám nesou noviny, jdou na vás mdloby?

Vstupujeme do adventu – o čem by asi měl být? Není třeba spíš svůj život zjednodušit, oprostit jej od balastu, od věcí a činností, které nepotřebujeme?

Pojďme udělat něco odlišného! Vydejme se jednou do protisměru! Nehromaďme, ale zkusme věnovat druhému, co my sami už nepotřebujeme. Přidejme se k letošnímu ročníku akce Giving Tuesday!

Den dobrých skutků

Nejštědřejší den dobrých skutků se letos koná 30. listopadu po celém světě. Myšlenka vznikla v roce 2012 v malé newyorské neziskovce jako protipól nákupního šílenství a materialismu spojeného s velkými výprodeji.

Za posledních pět let se v rámci Giving Tuesday v Česku podařilo na charitativní účely vybrat více než 180 milionů korun, darovat desítky tun oblečení a potravin lidem v nouzi, a hlavně vykonat bezpočet dobrých skutků.

Již potřetí se do akce zapojuje i liberecké pracoviště humanitání organizace ADRA, a to velkou sbírkou hraček mezi dětmi mateřských a základních škol, která proběhne v Liberci, Rumburku a na Turnovsku. Sbírka se uskuteční na těchto místech: MŠ Ohrazenice, MŠ Výšinka Turnov, MŠ 28. Října Turnov, MŠ Žďár, ZŠ Skálova Turnov, ZŠ Divčajda Turnov, ZŠ Žižkova Turnov, ZŠ Lesní Liberec,  ZŠ Ještědská Liberec, ZŠ Broumovská Liberec, ZŠ U Školy Liberec, Gymnázium Jeronýmova Liberec, ZŠ Husova Liberec, ZŠ Česká (Vesec) Liberec, ZŠ U nemocnice Rumburk.

Děti se svolením rodičů přinesou v úterý 30. 11. 2021 do školy hračku (anebo více hraček, stolní hru, plyšáka), se kterou si už přestaly hrát a věnují ji do prodeje ADRA obchodů. Výtěžek z prodeje pak bude použit na rozvoj dobrovolnictví. Všem dárcům předem děkujeme!

Cílem je nejen získání hraček pro charitu, jde především o to, aby si děti v před vánočním období uvědomily, že darováním jedné své hračky mohou pomoci utvářet lepší svět. Mohou motivovat a inspirovat ostatní kolem sebe k dárcovství a laskavosti, a to kdykoli. A udělat tak radost někomu jinému:)

ADRA OBCHOD

ADRA obchody jako nejlepší odpověď. Pomoci můžete i Vy – darováním, nákupem nebo přiložením ruky k dílu. Děkujeme všem!