Šetřit naši planetu. Dát věcem novu šanci. Pomoci druhým. Vytvořit příjemné místo pro setkávání lidí. To všechno a ještě mnohem víc je cílem charitativních ADRA obchodů. Představují protipól neosobních velkoobchodů, kde jen směňujeme peníze za věci.

Charitativní obchody jsou nemyslitelné bez dobrovolníků. A to nejen proto, že by náklady na placený personál výrazně zvýšily cenu prodávaného zboží. Dobrovolníci jsou srdcem obchodu. Převezmou darované zboží, roztřídí je, pěkně naaranžují a nabízejí návštěvníkům. Vytvářejí také místo pro lidské setkávání v rámci komunity. Pro mnoho z nich je takové dobrovolnictví šancí, jak se i po ukončení pracovní kariéry smysluplně zapojit do života společnosti. Zvolit si dobro pro sebe i pro ostatní.

Japonci mají pro naplněný život slovo „ikigai“. Zahrnuje v sobě čtyři rozměry: jsme šťastní, když se věnujeme něčemu smysluplnému, co zároveň přináší druhým užitek, děláme to dobře a něco z toho máme.

Pokud byste se i vy chtěli zapojit do práce obchodů, budeme velmi rádi. Ozvěte se nám prosím na telefonním čísle: 737 441 159. Věříme, že vám takové dobrovolnictví přinese do života upřímnou radost. A třeba objevíte mezi sortimentem nějakou krásnou věci pro sebe či pro své blízké!

ADRA obchod