Nákupy bez výčitek? Adra otevřela první charitativní obchod v Liberci

29. 4. 2020

Adra otevřela první charitativní obchod v Liberci. Zákazníkům nabízí za nízké ceny oblečení, boty, knížky nebo hračky, nebo také domácí potřeby, pro které jiní už nenašli uplatnění. „Lidé mohou do obchodu přijít nakoupit, stejně jako darovat zachovalé věci, které už sami nevyužijí. Nejenže se kousky z jejich skříní nevyhodí, ale zároveň mohou udělat radost někomu dalšímu,“ uvedla vedoucí charitativních obchodů Milena Čančíková. V souvislosti s mimořádným opatřením vlády v době pandemie nabízí obchod lidem za dobrovolný příspěvek i roušky.

Liberecký obchod, sídlící v ulici Železná, je už třetím charitativním obchodem na Liberecku, další dva provozuje Čančíková už dva roky v Turnově. Jelikož turnovská pobočka prokázala, že je o služby charitativního obchodu mezi lidmi zájem, rozhodla se Čančíková síť obchůdků na Liberecku dále rozšiřovat. „Už teď můžu prozradit, že další charitativní obchůdek otevřeme v Rumburku, máme ale vyhlídnuté i další lokality,“ svěřila se vedoucí charitativních obchodů.

Liberecký obchod mohou lidé navštívit každý všední den od 9 do 16 hodin. Prodej zajišťují převážně dobrovolníci, přičemž peníze, které prodejem zboží vydělají, využije Adra na další rozvoj dobrovolnictví. „Už v tuto chvíli koordinujeme 20 dobrovolníků, kteří pomáhají v libereckém Domově senioru SeneCura. Platíme jim například školení nebo pracovní pomůcky,“vysvětlil vedoucí regionálního pracoviště Adra Michal Čančík. Dodává, že v souvislosti s otevřením nového charitativního obchůdku rádi přivítají ve svém kolektivu dobrovolníků každého, kdo má aspoň trochu volného času a také chuť pustit se do něčeho smysluplného.

Marie Drahoňovská