Jsme tu s vámi pro druhé

PODPŮRNÉ A INFORMAČNÍ CENTRUM PRO RODINY S DĚTMI S AUTISMEM

Pomáháme dětem s autismem

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek propojuje lidi ochotné pomáhat s těmi, kteří pomoc potřebují. Mezi ně patří i děti s poruchou autistického spektra (PAS) a jejich rodiny. Děti s autismem bývají v důsledku svého postižení vyčleňovány z dětských a třídních kolektivů i ze společnosti obecně, což má výrazný vliv na prožívání kvality života. A to nejen jich samotných, ale často celé rodiny, která je výrazně omezena ve všech oblastech běžného fungování. Snažíme se těmto rodinám ulevit a ukázat rodičům, že nejsou na náročnou situaci sami. Samotným dětem s autismem pak poskytujeme možnost rozvíjet jejich dovednosti, samostatnost a tolik potřebné zdravé sebevědomí.

Dobrovolnictví

Vysíláme dobrovolníky a dobrovolnice do rodin s dětmi s PAS, kteří s nimi tráví volný čas a nabízí tak i úlevu rodičům od nepřetržité péče.

Volný čas

Pořádáme volnočasové aktivity, pomocí kterých se děti s PAS pod vedením lektorů a dobrovolníků učí novým dovednostem i samostatnosti.

podpora rodičů

Vedeme svépomocnou skupinu, kde mohou rodiče sdílet a řešit těžkou životní situaci. Nabízíme i odbornou informační a konzultační podporu.

Informační a konzultační podpora

Rodiče dětí s poruchou autistického spektra mohou po předchozí telefonické či emailové domluvě využít informační a konzultační podporu každý čtvrtek od 14.00 do 16.00 hodin v budově Adry na ulici Radniční 1242 (2. patro).